Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | D |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:20:07 |
Point | 18 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:20:00 |
Dato | 21. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 92 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 35:01 39,39 km/t |
Hurtigste omgang | 33:30 41,19 km/t |
Langsomste omgang | 35:54 38,43 km/t |
Deltager (#107)
Alexandru-Ionut Antoniu | |
Aalborg Cykle-Ring | |
Rumænien | |
Mand, 24 år (29 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 35:33 | 38,81 km/t | 35:33 | 34 | 09:55:33 | |||
Omgang 2 | 35:09 | 39,26 km/t | 1:10:42 | 32 | 10:30:42 | |||
Omgang 3 | 33:30 | 41,19 km/t | 1:44:13 | 1 | 11:04:13 | |||
Omgang 4 | 35:54 | 38,43 km/t | 2:20:07 | 2 | 11:40:07 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Alexandru-Ionut
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 5 | 6 omgange | 3:33:50 | 42,59 km/t | 1:24 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 13 | 12 omgange | 4:02:15 | 44,58 km/t | 1:20 min/km |
Gravel, Grit 'n Grind Halmstad 2023 STAGE 2 | 19-08-2023 | 131 KM | 7 | 3:34:25 | 3:34:25 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 9 | 9 omgange | 3:02:05 | 42,70 km/t | 1:24 min/km |
SPAR NORD FONDENS GADELØB 2023 - Skive | 11-08-2023 | 1 KM | 24 | 33 omgange | 1:07:15 | 29,44 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 44 | 8 omgange | 2:59:47 | 41,65 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 56 | 10 omgange | 2:47:12 | 44,49 km/t | 1:20 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 90 | 11 omgange | 1:26:01 | 32,22 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 41 | 13:57 | 13:57 | 45,55 km/t | 1:19 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 33 | 4:31:37 | 4:31:32 | 5,08 km/t | 11:48 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 6 | 10 omgange | 3:02:08 | 42,82 km/t | 1:24 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 130,4 KM | 31 | 3:02:39 | 3:02:39 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 76 | 6 omgange | 3:07:52 | 45,60 km/t | 1:18 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 13 | 8 omgange | 3:35:14 | 42,82 km/t | 1:24 min/km |
Fredericia Cycle Club 2023 | 21-05-2023 | 9,07 KM | 3 | 14 omgange | 3:00:18 | 42,26 km/t | 1:25 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 29 | 8 omgange | 2:46:18 | 43,29 km/t | 1:23 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 64 | 7 omgange | 3:48:31,32 | 46,50 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 33 | 7 omgange | 2:49:10 | 44,44 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 41 | 8 omgange | 2:33:54 | 46,78 km/t | 1:16 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 153,6 KM | 20 | 3:26:03 | 3:26:00 | 44,74 km/t | 1:20 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 16 | 7 omgange | 4:08:25,66 | 43,62 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 44 | 15 omgange | 2:50:27 | 45,40 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 21 | 6 omgange | 3:09:51 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 12 | 6 omgange | 3:34:50 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 13 | 14 omgange | 2:42:41 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 178,5 KM | 11 | 4:14:15 | 4:14:15 | 42,12 km/t | 1:25 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 8 | 35 omgange | 1:12:02 | 40,81 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 8 | 8 omgange | 3:09:27 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 13 | 7:21:14 | 7:21:14 | 2,12 km/t | 28:17 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 13 | 10 omgange | 2:54:03 | 42,74 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 19 | 11 omgange | 1:03:18 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 36 | 14:26 | 14:26 | 44,06 km/t | 1:21 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 25 | 9 omgange | 4:15:55 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 18 | 14 omgange | 2:46:11 | 45,85 km/t | 1:18 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 18 | 8 omgange | 2:46:31 | 43,24 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 54 | 6 omgange | 2:53:15 | 47,79 km/t | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 9 | 10 omgange | 3:12:13 | 40,58 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 97 | 7 omgange | 2:47:04 | 45,00 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 52 | 8 omgange | 2:34:56 | 46,47 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 55 | 3:38:09 | 3:38:09 | 42,25 km/t | 1:25 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 75 | 6 omgange | 3:30:52 | 39,26 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 29 | 6 omgange | 2:34:37 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 35 | 7 omgange | 2:25:09 | 43,40 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 35 | 14 omgange | 2:41:03 | 44,85 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 44 | 8 omgange | 2:46:22 | 41,55 km/t | 1:26 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 21 | 6 omgange | 3:42:16 | 40,98 km/t | 1:27 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 25 | 7 omgange | 3:17:36 | 43,15 km/t | 1:23 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 54 | 8 omgange | 2:49:40 | 42,43 km/t | 1:24 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 32 | 14 omgange | 3:02:26 | 41,44 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 26 | 7:03:17 | 7:03:17 | 2,21 km/t | 27:08 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 57 | 10 omgange | 2:49:52 | 43,80 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 33 | 11 omgange | 1:01:17 | 45,23 km/t | 1:19 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 64 | 14:05 | 14:05 | 45,16 km/t | 1:19 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 29 | 4:19:47 | 4:19:47 | 44,16 km/t | 1:21 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 56 | 10 omgange | 2:54:03 | 41,36 km/t | 1:27 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 24 | 10 omgange | 3:33:30 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 19 | 9 omgange | 2:27:36,94 | 45,36 km/t | 1:19 min/km |
Karma Easter Race/Herning Cykle Klubs åbne DCU-løb | 04-04-2021 | 14,6 KM | 17 | 3:19:14 | 3:19:13 | 43,97 km/t | 1:21 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 3.0: RETURN OF THE RACING Powered by Sydkysten Cycling | 02-04-2021 | 5,2 KM | 41 | 24 omgange | 2:39:24,27 | 46,97 km/t | 1:16 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 15 | 7 omgange | 2:29:43 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 52 | 2 omgange | 34:59 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 22 | 8 omgange | 3:12:54 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 40 | 0:00 | 7:26:41 | 2,10 km/t | 28:38 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 50 | 9 omgange | 2:54:42 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 24 | 11 omgange | 1:04:59 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 23 | 11 omgange | 1:04:59 | 42,65 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 25 | 14:06 | 14:06 | 45,08 km/t | 1:19 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 18 | 4 omgange | 2:26:27 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 3 | 5 omgange | 2:16:22 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 7 | 36:25,48 | 36:25,48 | 41,18 km/t | 1:27 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 3 | 5 omgange | 2:24:39 | 39,20 km/t | 1:31 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 2 | 6 omgange | 2:56:33 | 37,11 km/t | 1:37 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 2 | 4 omgange | 2:01:46 | 37,45 km/t | 1:36 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 1 | 4 omgange | 2:16:26 | 37,99 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 10 | 4 omgange | 1:45:17 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 3 | 4 omgange | 2:09:14 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup | 09-12-2018 | 2,2 KM | 1 | 7 omgange | 45:34 | 20,27 km/t | 2:57 min/km |
Tour de Aars (Motion) 2018 | 08-09-2018 | 104,4 KM | 4 | 2:43:16 | 2:43:07 | 38,40 km/t | 1:33 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk