Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | C |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:21:02 |
Point | 0 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:09:00 |
Dato | 21. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 92 km |
Distance (omgang) | 23 km |
Gennemsnit omgang | 35:15 39,14 km/t |
Hurtigste omgang | 34:33 39,94 km/t |
Langsomste omgang | 35:52 38,47 km/t |
Deltager (#18)
Rasmus Lundtoft Lindbjerg | |
Give Cykelklub | |
Danmark | |
Mand, 18 år (23 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 34:56 | 39,49 km/t | 34:56 | 4 | 09:43:56 | |||
Omgang 2 | 34:33 | 39,94 km/t | 1:09:29 | 18 | 10:18:29 | |||
Omgang 3 | 35:40 | 38,68 km/t | 1:45:10 | 23 | 10:54:10 | |||
Omgang 4 | 35:52 | 38,47 km/t | 2:21:02 | 16 | 11:30:02 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Rasmus Lundtoft
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Elite DM TT 2020, Slagelse CR | 03-10-2020 | 44 KM | 33 | 1:01:05,29 | 1:01:05,29 | 43,22 km/t | 1:23 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 18 | 10 omgange | 1:55:29 | 44,68 km/t | 1:20 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 55 | 6 omgange | 3:42:47 | 44,60 km/t | 1:20 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 20 | 7 omgange | 3:16:21 | 43,42 km/t | 1:22 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 14 | 34:27 | 34:27 | 47,02 km/t | 1:16 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 17 | 2 omgange | 28:52 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 13 | 8 omgange | 2:03:35 | 37,67 km/t | 1:35 min/km |
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H40 | 23-08-2020 | 18,4 KM | 2 | 6 omgange | 2:36:28 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 5 | 7 omgange | 2:46:42 | 39,30 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 4 | 0:00 | 6:24:19 | 2,44 km/t | 24:38 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 15 | 8 omgange | 2:24:05 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 18 | 10 omgange | 59:26 | 42,40 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 4 | 14:08 | 14:08 | 44,99 km/t | 1:20 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 9 | 4 omgange | 2:25:22 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 5 omgange | 3:07:04 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 1 | 6 omgange | 2:35:40 | 42,55 km/t | 1:24 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 4 | 6 omgange | 2:45:17 | 41,16 km/t | 1:27 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 16 | 7 omgange | 2:37:53 | 39,90 km/t | 1:30 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 22 | 4 omgange | 2:48:33 | - | - |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 32 | 5 omgange | 2:56:24 | 40,47 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 16 | 8 omgange | 2:59:40 | 38,20 km/t | 1:34 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 1 | 7 omgange | 2:19:24 | 36,76 km/t | 1:37 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 4 | 6 omgange | 2:38:10 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 6 | 4 omgange | 2:15:26 | 38,28 km/t | 1:34 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 8 | 5 omgange | 2:30:35 | 39,24 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 4 | 6 omgange | 2:34:56 | 41,36 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 30 | 5 omgange | 2:51:20 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 8 | 4 omgange | 2:24:13 | 38,27 km/t | 1:34 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 17 | 4 omgange | 2:43:14 | 34,55 km/t | 1:44 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 28 | 6 omgange | 2:21:22 | 38,96 km/t | 1:32 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 12 | 6 omgange | 2:57:38 | 38,30 km/t | 1:33 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 16 | 6 omgange | 2:27:02 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 12 | 6 omgange | 2:57:21 | 36,94 km/t | 1:37 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 20 | 7 omgange | 3:34:46 | 35,79 km/t | 1:40 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 17 | 7 omgange | 2:58:02 | 38,69 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 51 | 6 omgange | 2:49:55 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 13 | 4 omgange | 2:33:43 | 35,91 km/t | 1:40 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 24 | 5 omgange | 2:59:00 | 35,87 km/t | 1:40 min/km |
DGI Hærvejsløbet 2017 | 24-06-2017 | 275 KM | 712 | 13:02:36 | 12:56:23 | 21,25 km/t | 2:49 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk