Resultat
3 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U11 |
Omgange | 3 |
Samlet tid | 38:28 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:50:00 |
Dato | 22. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 16,5 km |
Distance (omgang) | 5,5 km |
Gennemsnit omgang | 12:49 25,73 km/t |
Hurtigste omgang | 12:26 26,53 km/t |
Langsomste omgang | 13:02 25,31 km/t |
Deltager (#3)
Jens Christian Schmidt | |
Randers Cykleklub af 1910 | |
Danmark | |
Mand, 9 år (14 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 13:02 | 25,31 km/t | 13:02 | 3 | 13:03:02 | |||
Omgang 2 | 12:26 | 26,53 km/t | 25:28 | 7 | 13:15:28 | |||
Omgang 3 | 12:59 | 25,40 km/t | 38:28 | 6 | 13:28:28 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jens Christian
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
DM GRAVEL 2023 – VINGSTED | 14-10-2023 | 20,1 KM | 9 | 2 omgange | 1:22:54 | 29,09 km/t | 2:03 min/km |
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 7,3 KM | 8 | 5 omgange | 58:07,60 | 37,68 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 30 | 4 omgange | 53:23 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 10,8 KM | 13 | 3 omgange | 50:44 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 2 | 2 omgange | 1:22:45 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Nyborg 2023 | 16-09-2023 | 8,5 KM | 10 | 2 omgange | 57:32 | 17,73 km/t | 3:23 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 6 KM | 14 | 6 omgange | 1:01:05 | 35,36 km/t | 1:41 min/km |
B&U DM Linjeløb - Silkeborg 2023 | 27-08-2023 | 7,85 KM | 18 | 6 omgange | 1:11:57 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
B&U DM Enkeltstart - Silkeborg 2023 | 26-08-2023 | 16,57 KM | 13 | 25:19 | 25:19 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
BCC | 20-08-2023 | 21,6 KM | 13 | 2 omgange | 1:17:35 | 33,40 km/t | 1:47 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 18 | 3 omgange | 1:14:18 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 24 | 3 omgange | 1:19:48 | 35,18 km/t | 1:42 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 16 | 3 omgange | 1:02:36 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 22 | 7 omgange | 51:01 | 34,57 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 5,3 KM | 20 | 8:04 | 8:04 | 39,42 km/t | 1:31 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 10 KM | 9 | 3 omgange | 45:25 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 7,5 KM | 15 | 5 omgange | 1:02:26 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 3,8 KM | 9 | 10 omgange | 1:03:41 | 35,80 km/t | 1:40 min/km |
CAMPIONE Grand Prix Sandbjerg 2023 | 04-06-2023 | 9,4 KM | 8 | 4 omgange | 1:02:59,16 | 35,82 km/t | 1:40 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 14,3 KM | 6 | 23:29 | 23:29 | 36,53 km/t | 1:38 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 21 | 4 omgange | 1:25:00 | 33,88 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 12,2 KM | 16 | 3 omgange | 1:02:40 | 35,04 km/t | 1:42 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 24 | 2 omgange | 1:09:13 | 33,28 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 40 | 3 omgange | 1:24:37 | 34,46 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 43,8 KM | 25 | 4:27:17 | 4:27:17 | 9,83 km/t | 6:06 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 15 | 3 omgange | 1:17:14 | 36,58 km/t | 1:38 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 8 KM | 24 | 20:19,24 | 20:17,07 | 23,66 km/t | 2:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 36 | 7 omgange | 19:05 | 37,41 km/t | 1:36 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 44 | 2 omgange | 1:06:04 | 35,05 km/t | 1:42 min/km |
STARK-løbet - CK FIX Linjeløb 14. maj 2023 | 14-05-2023 | 14,6 KM | 15 | 3 omgange | 1:13:18,44 | 35,85 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 7,6 KM | 15 | 4 omgange | 56:34 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 11 KM | 22 | 3 omgange | 58:56 | 33,59 km/t | 1:47 min/km |
KRITERIUM FREDERIKSHØJ/WINDOWMASTER powered by MARTINSEN | 23-04-2023 | 1,75 KM | 7 | 12 omgange | 33:37 | 37,46 km/t | 1:36 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 13,3 KM | 9 | 3 omgange | 1:05:51,25 | 36,35 km/t | 1:39 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 13,5 KM | 3 | 21:11,97 | 21:11,97 | 38,21 km/t | 1:34 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 5,5 KM | 16 | 7 omgange | 1:11:45 | 32,19 km/t | 1:51 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 5 KM | 19 | 6 omgange | 51:30 | 34,95 km/t | 1:43 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 13,1 KM | 15 | 3 omgange | 1:07:19 | 35,03 km/t | 1:42 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 23 | 2 omgange | 1:25:07 | 32,42 km/t | 1:51 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 7 | 3 omgange | 47:29 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 10,8 KM | 17 | 2 omgange | 39:41 | 32,65 km/t | 1:50 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 2 | 1 omgange | 49:59 | 30,37 km/t | 1:58 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 5 | 4 omgange | 1:06:45 | 28,76 km/t | 2:05 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 8,5 KM | 11 | 3 omgange | 49:11 | 31,10 km/t | 1:55 min/km |
Integoløbet Hedensted Jysk fynsk mesterskab i enkeltstart | 03-09-2022 | 11,26 KM | 4 | 1 omgange | 20:20 | 33,20 km/t | 1:48 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring - RR (tilmelding via TT) | 28-08-2022 | 8,6 KM | 17 | 3 omgange | 45:49,16 | 33,78 km/t | 1:46 min/km |
B&U DM 2022 Slagelse Cykle Ring TT (tilmelding TT & RR) | 27-08-2022 | 8,5 KM | 7 | 13:47,85 | 13:47,85 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Nordisk Mesterskab Master 2022 linjeløb LFCK | 21-08-2022 | 10 KM | 2 | 3 omgange | 53:54,24 | 33,39 km/t | 1:47 min/km |
Nordisk Mesterskab Master ITT 2022, Nakskov CC | 20-08-2022 | 10 KM | 2 | 16:52 | 16:52 | 35,56 km/t | 1:41 min/km |
CAMPIONE FJORDLØBET RANDERS 2022 | 14-08-2022 | 53 KM | 21 | 1:38:56 | 1:38:50 | 32,17 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 8 | 2 omgange | 1:00:42 | 30,83 km/t | 1:56 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 4 | 2:43:13 | 2:43:13 | 5,73 km/t | 10:27 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 4 | 2 omgange | 45:57 | 32,38 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 5 | 6 omgange | 47:59 | 31,50 km/t | 1:54 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 5,3 KM | 5 | 8:40 | 8:40 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
#HurtigJoakimLøbet 4.0 p/b FBL | 30-07-2022 | 5,2 KM | 2 | 4 omgange | 42:26,56 | 29,40 km/t | 2:02 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 6,4 KM | 4 | 3 omgange | 36:03 | 31,96 km/t | 1:52 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 8 | 2 omgange | 46:55 | 30,69 km/t | 1:57 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 12,2 KM | 8 | 2 omgange | 48:23 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 9 | 2 omgange | 45:53 | 30,60 km/t | 1:57 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 6 | 2 omgange | 1:04:48 | 30,00 km/t | 2:00 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 15 | 1 omgange | 29:12 | 32,24 km/t | 1:51 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 4 | 22:22,18 | 22:22,18 | 33,26 km/t | 1:48 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 14 | 4 omgange | 13:23 | 30,48 km/t | 1:58 min/km |
Middelfart 2022 - 2. afd. af Ladies Cup | 21-05-2022 | 7,6 KM | 9 | 3 omgange | 45:45 | 29,89 km/t | 2:00 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 5,8 KM | 8 | 4 omgange | 48:56 | 28,45 km/t | 2:06 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 4 | 2 omgange | 1:01:22 | 28,15 km/t | 2:07 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 11 KM | 5 | 2 omgange | 45:11 | 29,21 km/t | 2:03 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 10 KM | 2 | 2 omgange | 39:40 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 7,5 KM | 7 | 4 omgange | 1:01:28 | 29,28 km/t | 2:02 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 5,5 KM | 4 | 5 omgange | 52:40 | 31,33 km/t | 1:54 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 5 KM | 9 | 4 omgange | 36:37 | 32,76 km/t | 1:49 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 13,1 KM | 9 | 2 omgange | 51:36 | 30,46 km/t | 1:58 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 3,8 KM | 6 | 6 omgange | 47:57 | 28,52 km/t | 2:06 min/km |
Næstved BC ITT Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2022 (Enkeltstart) | 03-04-2022 | 12 KM | 6 | 22:36,59 | 22:36,59 | 31,84 km/t | 1:53 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 5 | 1 omgange | 46:16 | 29,82 km/t | 2:00 min/km |
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus | 08-01-2022 | 1500 Meter | 10 | 4 omgange | 38:21 | 9,39 km/t | 6:23 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 5,5 KM | 8 | 5 omgange | 57:36 | 28,64 km/t | 2:05 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 5 KM | 9 | 4 omgange | 39:02 | 30,74 km/t | 1:57 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet | 22-10-2021 | 13 KM | 4 | 25:15 | 25:15 | 30,89 km/t | 1:56 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 9,7 KM | 5 | 2 omgange | 43:21,30 | 26,85 km/t | 2:14 min/km |
CK FIX Linjeløb 2021 | 02-10-2021 | 14,6 KM | 7 | 2 omgange | 58:30,85 | 29,94 km/t | 2:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 9 | 3 omgange | 48:37 | 31,83 km/t | 1:53 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 10,5 KM | 8 | 2 omgange | 40:19 | 31,25 km/t | 1:55 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 13,56 KM | 11 | 2 omgange | 51:49 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 7 | 25:19,97 | 25:19,97 | 32,45 km/t | 1:50 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 11 KM | 7 | 2 omgange | 45:55 | 28,74 km/t | 2:05 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 7,6 KM | 6 | 3 omgange | 46:21 | 29,51 km/t | 2:02 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 8,97 KM | 14 | 3 omgange | 50:10 | 32,18 km/t | 1:51 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 8,97 KM | 14 | 16:03,55 | 16:03,55 | 33,51 km/t | 1:47 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 7,5 KM | 8 | 4 omgange | 57:19 | 31,40 km/t | 1:54 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 7,25 KM | 8 | 4 omgange | 57:41 | 30,16 km/t | 1:59 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 6 | 1 omgange | 22:09 | 30,49 km/t | 1:58 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 14 | 2:51:30 | 2:51:30 | 5,46 km/t | 10:59 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 13 | 2 omgange | 46:01 | 32,33 km/t | 1:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 16 | 6 omgange | 51:31 | 29,35 km/t | 2:02 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 5,3 KM | 17 | 9:34 | 9:34 | 33,23 km/t | 1:48 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 8 | 2 omgange | 55:13,17 | 30,42 km/t | 1:58 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 10 | 1 omgange | 45:27 | 28,51 km/t | 2:06 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 6,79 KM | 10 | 4 omgange | 52:46,73 | 30,88 km/t | 1:56 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 16 | 2 omgange | 47:36 | 30,25 km/t | 1:59 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 12,2 KM | 15 | 2 omgange | 48:53 | 29,94 km/t | 2:00 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 10 | 2 omgange | 1:00:02 | 28,78 km/t | 2:05 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 9,17 KM | 10 | 3 omgange | 59:19,87 | 27,82 km/t | 2:09 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 8 | 9 omgange | 27:53,36 | 31,62 km/t | 1:53 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 9,4 KM | 8 | 17:39,69 | 17:39,69 | 31,93 km/t | 1:52 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 10 | 3 omgange | 45:22,29 | 29,77 km/t | 2:00 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 9 | 3 omgange | 28:10 | 26,19 km/t | 2:17 min/km |
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers | 17-10-2020 | - | 5 | 4 omgange | 23:51 | 0,00 km/t | - min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 5 | 12 omgange | 18:36 | 38,70 km/t | 1:33 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 5 | 2 omgange | 34:31 | 26,42 km/t | 2:16 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 10,5 KM | 6 | 1 omgange | 20:29 | 30,74 km/t | 1:57 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 5 | 1 omgange | 27:40 | 29,41 km/t | 2:02 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 9,8 KM | 3 | 18:01 | 18:01 | 32,62 km/t | 1:50 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 3 | 1 omgange | 27:33 | 31,35 km/t | 1:54 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 10 KM | 4 | 10 omgange | 13:04 | 458,67 km/t | 0:07 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 5 | 11 omgange | 14:32 | 34,03 km/t | 1:45 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 6 | 20:32 | 1:18 | 34,39 km/t | 1:44 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 5 | 0:05 | 0:05 | 0,00 km/t | - min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 10 KM | 3 | 9 omgange | 14:18 | 377,49 km/t | 0:09 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 2 | 9 omgange | 13:46 | 39,21 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 3 | 1:55 | 1:55 | 31,26 km/t | 1:55 min/km |
Tour de Tønder 2020 | 05-07-2020 | 1 KM | 2 | 1 omgange | 2:00 | 30,00 km/t | 2:00 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 6 | 2 omgange | 37:14 | 27,71 km/t | 2:09 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 10,5 KM | 8 | 1 omgange | 21:10 | 29,74 km/t | 2:01 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 7,4 KM | 3 | 2 omgange | 22:53 | 38,79 km/t | 1:32 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 5 | 1 omgange | 58:51 | 25,79 km/t | 2:19 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 5,3 KM | 7 | 3 omgange | 35:00 | 27,25 km/t | 2:12 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 10 KM | 7 | 20:32,84 | 20:32,84 | 29,20 km/t | 2:03 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 4,1 KM | 10 | 4 omgange | 34:08 | 28,82 km/t | 2:04 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 11,3 KM | 11 | 23:17,55 | 23:17,55 | 29,11 km/t | 2:03 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 7 | 2 omgange | 30:02 | 29,56 km/t | 2:01 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 6 | 2 omgange | 38:59 | 23,70 km/t | 2:31 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 4 | 1 omgange | 23:23 | 28,21 km/t | 2:07 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 6 | 2 omgange | 39:18 | 25,95 km/t | 2:18 min/km |
DM HOLD DCU 2019 | 15-06-2019 | 15,7 KM | 3 | 33:31 | 33:31 | 28,10 km/t | 2:08 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 11 | 2 omgange | 40:47 | 26,48 km/t | 2:15 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 15,6 KM | 7 | 1 omgange | 58:53 | 15,89 km/t | 3:46 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 6 | 1 omgange | 29:00 | 29,17 km/t | 2:03 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 7 KM | 4 | 2 omgange | 30:22 | 27,65 km/t | 2:10 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 5 | 1 omgange | 29:11 | 26,93 km/t | 2:13 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 7,21 KM | 6 | 2 omgange | 34:00 | 25,44 km/t | 2:21 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk