Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | B |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:36:58 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:06:00 |
Dato | 22. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 106,8 km |
Distance (omgang) | 17,8 km |
Gennemsnit omgang | 26:09 40,82 km/t |
Hurtigste omgang | 24:47 43,09 km/t |
Langsomste omgang | 29:07 36,66 km/t |
Deltager (#39)
Jakob Tobias Sevelsted | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Mand, 30 år (35 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 24:47 | 43,09 km/t | 24:47 | 8 | 09:30:47 | |||
Omgang 2 | 24:51 | 42,95 km/t | 49:38 | 19 | 09:55:38 | |||
Omgang 3 | 25:35 | 41,72 km/t | 1:15:14 | 12 | 10:21:14 | |||
Omgang 4 | 25:54 | 41,22 km/t | 1:41:09 | 14 | 10:47:09 | |||
Omgang 5 | 26:41 | 40,01 km/t | 2:07:50 | 27 | 11:13:50 | |||
Omgang 6 | 29:07 | 36,66 km/t | 2:36:58 | 45 | 11:42:58 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Jakob Tobias Sevelsted
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 9 | 4 omgange | 2:41:40 | 40,97 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 24 | 8 omgange | 2:45:28 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 30 | 9 omgange | 1:06:22 | 34,17 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 28 | 16:07 | 16:07 | 39,45 km/t | 1:31 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 10 | 9 omgange | 2:57:28 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 15 | 6 omgange | 2:50:28 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 19 | 6 omgange | 3:02:45 | 36,05 km/t | 1:39 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 19 | 8 omgange | 2:24:20 | 37,35 km/t | 1:36 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 3 | 4 omgange | 2:28:56 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 2 | 4 omgange | 2:21:05 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 2 | 6 omgange | 2:17:52 | 39,95 km/t | 1:30 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 17 | 5 omgange | 2:25:27 | 38,98 km/t | 1:32 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 6 | 6 omgange | 2:58:14 | 36,76 km/t | 1:37 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 1 | 4 omgange | 2:38:49 | 38,53 km/t | 1:33 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 4 | 6 omgange | 2:51:53 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 1 | 6 omgange | 2:18:04 | 37,02 km/t | 1:37 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 4 | 4 omgange | 2:21:49 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 3 | 6 omgange | 2:16:23 | 38,01 km/t | 1:34 min/km |
Frederikshøj | 13-05-2018 | 6,3 KM | 3 | 7 omgange | 1:09:02 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 24 | 4 omgange | 1:57:37 | 40,19 km/t | 1:29 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 15 KM | 7 | 5 omgange | 1:55:13 | 39,06 km/t | 1:32 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 82 KM | 1 | 5 omgange | 2:07:41 | 192,66 km/t | 0:18 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 2 | 4 omgange | 1:53:53 | 37,51 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 17 | 3 omgange | 1:47:29 | 35,84 km/t | 1:40 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk