CK Djurs - Kolind Løbet 2019

CK Djurs - Kolind Løbet 2019

Resultater

Marcus Holm
Herning Cykle Klub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:50:28
Nettotid 2:50:28
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 13 af 25
Mænd 10 af 25
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 118,2 km
Distance (omgang) 19,7 km
Gennemsnit omgang 28:24
41,60 km/t
Hurtigste omgang 27:09
43,52 km/t
Langsomste omgang 29:01
40,73 km/t
Deltager (#103)
Marcus Holm
Herning Cykle Klub
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:09 43,54 km/t 27:09 6 12:27:09
Omgang 2 29:01 40,74 km/t 56:10 23 12:56:10
Omgang 3 28:32 41,43 km/t 1:24:42 17 13:24:42
Omgang 4 28:22 41,67 km/t 1:53:04 20 13:53:04
Omgang 5 28:37 41,30 km/t 2:21:41 14 14:21:41
Omgang 6 28:48 41,04 km/t 2:50:29 13 14:50:29
 
Omgangstider
Andre resultater for Marcus
ArrangementDistanceNettotid
CYKLER OG FRITID GADELØB1 KM32:02
TV2 på Tour Øster Hurup 201535,7 KM1:02:29
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:40:02
CK Djurs 201819,7 KM3:03:10
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:40
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:23:33
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM33:44
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:01:16
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:17
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:02
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:13:58
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:45:11
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:25:17
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:21:36
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:26:17
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:25:00
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:10:57
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:41:25
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:56:48
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:52:57
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:37:44
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:53
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:53
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:51
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:09
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:09
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM28:35
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM35:22,35
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:46,72
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:35:43
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:10:50
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com