CK Djurs - Kolind Løbet 2019

CK Djurs - Kolind Løbet 2019

Resultater

Stefan Ryom
Odder Cykel Klub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:50:28
Nettotid 2:50:28
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 19 af 25
Mænd 10 af 25
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 118,2 km
Distance (omgang) 19,7 km
Gennemsnit omgang 28:24
41,60 km/t
Hurtigste omgang 27:10
43,49 km/t
Langsomste omgang 29:31
40,04 km/t
Deltager (#31)
Stefan Ryom
Odder Cykel Klub
Danmark
Mand, 26 år (27 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:10 43,51 km/t 27:10 12 12:27:10
Omgang 2 28:01 42,19 km/t 55:11 10 12:55:11
Omgang 3 29:31 40,05 km/t 1:24:42 16 13:24:42
Omgang 4 28:21 41,69 km/t 1:53:03 13 13:53:03
Omgang 5 28:40 41,23 km/t 2:21:43 23 14:21:43
Omgang 6 28:46 41,09 km/t 2:50:29 19 14:50:29
 
Omgangstider
Andre resultater for Stefan
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:25:45
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:38
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:07:30
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:52
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:50:39
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:56:13
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM43:54
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:35
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM33:21
Randers Bike Week #215,5 KM3:52:18
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:25:53
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:24:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:36:47
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:30:09
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:56:26
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:07
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:23
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:33:52
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:17:46
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:59:52
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:59:35
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:52:57
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:44
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:07
Randers Bike Week #415,5 KM3:41:07
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:45:17
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM35:28,12
Hobro løbet 201925,3 KM2:25:21
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:07:04
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com