CK Djurs - Kolind Løbet 2019

CK Djurs - Kolind Løbet 2019

Resultater

Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:50:24
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 7 af 25
Mænd 6 af 25
Point
Point 5
Detaljer
Distance i alt 118,2 km
Distance (omgang) 19,7 km
Gennemsnit omgang 28:24
41,62 km/t
Hurtigste omgang 27:09
43,53 km/t
Langsomste omgang 29:00
40,75 km/t
Deltager (#5)
Søren Vosgerau
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:09 43,54 km/t 27:09 4 12:27:09
Omgang 2 29:00 40,76 km/t 56:09 15 12:56:09
Omgang 3 28:33 41,40 km/t 1:24:42 15 13:24:42
Omgang 4 28:21 41,69 km/t 1:53:03 11 13:53:03
Omgang 5 28:37 41,30 km/t 2:21:40 10 14:21:40
Omgang 6 28:44 41,14 km/t 2:50:24 7 14:50:24
 
Omgangstider
Andre resultater for Søren
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:39:48
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:54:06
CK Djurs 201819,7 KM3:04:05
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:46:22
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:48:46
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:18:20
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM33:18
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM2:47:51
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM38:52
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:55:20
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:29
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:13:54
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:22:07
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:28:39
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:50:12
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:05
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:23
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:05:51
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:52:40
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:32:45
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:30
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:11:04
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:15
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:58
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:58
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:04
Randers Bike Week #215,4 KM3:30:01
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:04
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:35
CK Aarhus18,2 KM3:14:50
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter30:38
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:10:54
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:16
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:43:57
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:07
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:54
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com