CK Djurs - Kolind Løbet 2019

CK Djurs - Kolind Løbet 2019

Resultater

Lucas Wulff
Team OK Kvickly Odder
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:50:28
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 25
Mænd 10 af 25
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 118,2 km
Distance (omgang) 19,7 km
Gennemsnit omgang 28:24
41,60 km/t
Hurtigste omgang 27:09
43,51 km/t
Langsomste omgang 29:00
40,75 km/t
Deltager (#3)
Lucas Wulff
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:09 43,54 km/t 27:09 8 12:27:09
Omgang 2 29:01 40,74 km/t 56:10 20 12:56:10
Omgang 3 28:33 41,40 km/t 1:24:43 24 13:24:43
Omgang 4 28:20 41,72 km/t 1:53:03 14 13:53:03
Omgang 5 28:38 41,28 km/t 2:21:41 12 14:21:41
Omgang 6 28:47 41,07 km/t 2:50:28 11 14:50:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Lucas
ArrangementDistanceNettotid
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2-55:37
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:43
CK Djurs 201819,7 KM3:02:59
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:35:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:48:49
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:30:52
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:15:13
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM40:08
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:41:24
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:25:15
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1:07:52
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM24:03
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM53:41
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:50:12
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:19:54
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:06
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:35:09
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:41:10
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:49
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:56:23
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:32:39
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:51
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM19:02
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:46:46
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:07:04
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com