Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:06:56 |
Nettotid | 2:06:56 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:00:00 |
Dato | 28. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 78,8 km |
Distance (omgang) | 19,7 km |
Gennemsnit omgang | 31:45 37,22 km/t |
Hurtigste omgang | 30:05 39,27 km/t |
Langsomste omgang | 34:05 34,66 km/t |
Deltager (#40)
Mads-Emil Dupont Hougaard | |
BELGIAN CYCLING KLUB | |
Danmark | |
Mand, 15 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 31:16 | 37,79 km/t | 31:16 | 15 | 10:31:16 | |||
Omgang 2 | 31:32 | 37,47 km/t | 1:02:49 | 19 | 11:02:49 | |||
Omgang 3 | 30:05 | 39,27 km/t | 1:32:55 | 21 | 11:32:55 | |||
Omgang 4 | 34:05 | 34,66 km/t | 2:07:01 | 20 | 12:07:01 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Mads-Emil Dupont
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 02-10-2022 | 25,8 KM | 24 | 7 omgange | 4:08:46,91 | 43,56 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 33 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 56 | 6 omgange | 3:10:35 | 46,84 km/t | 1:16 min/km |
Odder CK - JYSK - FYNSK MESTERSKAB 2022 | 18-09-2022 | 25,3 KM | 29 | 6 omgange | 3:47:00 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
CK Aarhus | 17-09-2022 | 8 KM | 10 | 14 omgange | 2:41:18 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Nyborg 2022 - DEMIN CUP - UnoX Cup | 11-09-2022 | 178,5 KM | 23 | 4:14:18 | 4:14:18 | 42,11 km/t | 1:25 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 12 | 12 omgange | 2:55:35,86 | 43,05 km/t | 1:23 min/km |
Spar Nords gadeløb - Skive | 12-08-2022 | 1 KM | 24 | 3 omgange | 1:07:26 | 2,67 km/t | 22:28 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 17 | 35 omgange | 1:12:41 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Le Tour Revanchen 2022 - Gadeløb - Struer | 10-08-2022 | 1,8 KM | 21 | 32 omgange | 48:44:29 | - | - |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 6 | 8 omgange | 3:09:27 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 12 | 7:21:01 | 7:21:01 | 2,12 km/t | 28:16 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 9 | 10 omgange | 2:54:00 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 27 | 11 omgange | 1:03:18 | 43,78 km/t | 1:22 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 33 | 14:17 | 14:17 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Holstebro CC - U23 - Master DM linieløb | 19-06-2022 | 169500 Meter | 25 | 4:02:11 | 4:02:10 | 41,99 km/t | 1:25 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 6 | 9 omgange | 4:12:44 | 40,38 km/t | 1:29 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 5 | 12 omgange | 3:23:06 | 42,54 km/t | 1:24 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 10 | 6 omgange | 3:12:29 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
Silkeborg 2022 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 04-06-2022 | 11,7 KM | 2 | 12 omgange | 3:19:46 | 42,17 km/t | 1:25 min/km |
Herning City Gadeløbet 2022 - Børne Tour | 03-06-2022 | 1,6 KM | 12 | 37 omgange | 1:17:27 | 45,86 km/t | 1:18 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 15 | 8 omgange | 3:15:48,09 | 42,41 km/t | 1:24 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 13 | 14 omgange | 2:46:11 | 45,85 km/t | 1:18 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 26 | 8 omgange | 3:35:19 | 40,79 km/t | 1:28 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 23 | 9 omgange | 3:18:53 | 39,10 km/t | 1:32 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 19 | 8 omgange | 2:46:54 | 43,14 km/t | 1:23 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 50 | 6 omgange | 2:53:15 | 47,79 km/t | 1:15 min/km |
Visit Vejle løbet 2022 | 24-04-2022 | 13 KM | 6 | 10 omgange | 3:10:07 | 41,03 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 18-04-2022 | 17,9 KM | 72 | 7 omgange | 2:46:51 | 45,06 km/t | 1:19 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 17-04-2022 | 15 KM | 31 | 8 omgange | 2:34:54 | 46,48 km/t | 1:17 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 16-04-2022 | 153,6 KM | 21 | 3:35:36 | 3:35:36 | 42,74 km/t | 1:24 min/km |
Agro Top løb 2022 - Skive | 10-04-2022 | 130,4 KM | 29 | 1 omgange | 3:16:37 | 39,79 km/t | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 48 | 6 omgange | 3:20:57 | 41,20 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 24-10-2021 | 17,8 KM | 1 | 4 omgange | 1:48:34 | 39,35 km/t | 1:31 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 23-10-2021 | 15 KM | 4 | 6 omgange | 2:08:48 | 41,92 km/t | 1:25 min/km |
DEMIN CUP, LADIES CUP og Uno-X Cup #4 Køge CR 2021 | 03-10-2021 | 19,2 KM | 19 | 6 omgange | 2:58:46,03 | 38,66 km/t | 1:33 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 9 | 11 omgange | 2:11:48 | 43,06 km/t | 1:23 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 36 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 18 | 6 omgange | 2:11:00 | 39,57 km/t | 1:30 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 5 | 4 omgange | 2:34:26 | 39,32 km/t | 1:31 min/km |
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 21 | 5 omgange | 2:27:25 | 41,31 km/t | 1:27 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 23 | 38:03,68 | 38:03,68 | 21,60 km/t | 2:46 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 29 | 6 omgange | 2:14:35 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 7 | 9 omgange | 2:03:44 | 36,66 km/t | 1:38 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 7 | 8 omgange | 2:34:16 | 40,45 km/t | 1:29 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 36 | 3:01:10 | 3:01:10 | 39,58 km/t | 1:30 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 39 | 4 omgange | 2:45:32,76 | 41,06 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 25 | 8 omgange | 2:25:52 | 39,48 km/t | 1:31 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 28 | 7 omgange | 2:55:24 | 34,48 km/t | 1:44 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 13 | 7 omgange | 2:04:52,49 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 2 | 7 omgange | 1:51:31,19 | 39,73 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 24 | 21 omgange | 47:13,55 | 43,57 km/t | 1:22 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 27 | 20:45,89 | 20:45,89 | 41,90 km/t | 1:25 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 27 | 10 omgange | 1:47:35,10 | 41,86 km/t | 1:26 min/km |
Silkeborg 2021 - Jyllands Ringen for B-C-D- Damer og Master | 24-04-2021 | 1,48 KM | 23 | 21 omgange | 44:03 | 42,19 km/t | 1:25 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 18 | 4 omgange | 2:44:27,81 | 39,98 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 11 | 18 omgange | 1:59:45 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 8 | 18 omgange | 1:51:24 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 13 | 18 omgange | 3:30:54 | 20,99 km/t | 2:51 min/km |
ABC / PI 2020 | 11-10-2020 | 11 KM | 29 | 8 omgange | 2:04:37 | 42,37 km/t | 1:24 min/km |
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød | 10-10-2020 | 13,2 KM | 8 | 7 omgange | 2:13:15 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 23 | 8 omgange | 1:36:13 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 16 | 35:45 | 35:45 | 45,31 km/t | 1:19 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 8 | 6 omgange | 2:06:19 | 41,04 km/t | 1:27 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 24 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 4 | 3 omgange | 2:03:50 | 40,11 km/t | 1:29 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 22 | 3 omgange | 1:58:22 | 38,47 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 14 | 3 omgange | 1:57:57 | 38,61 km/t | 1:33 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 18,2 KM | 9 | 4 omgange | 2:02:31 | 35,65 km/t | 1:40 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 12 | 5 omgange | 2:01:29 | 37,04 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 29 | 5 omgange | 2:02:45 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 29 | 5 omgange | 2:02:45 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 31 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 31 | 6 omgange | 1:51:15 | 40,12 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 27 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 27 | 5 omgange | 1:56:35 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 18 | 15:41 | 15:41 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 18 | 15:41 | 15:41 | 40,55 km/t | 1:28 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 1 | 5 omgange | 1:33:13 | 38,93 km/t | 1:32 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 9 | 3 omgange | 1:57:01 | 39,22 km/t | 1:31 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 34 | 3 omgange | 1:47:10 | 39,97 km/t | 1:30 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 10 | 5 omgange | 1:54:38 | 37,42 km/t | 1:36 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 7 | 4 omgange | 2:07:05 | 35,88 km/t | 1:40 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 13 KM | 20 | 6 omgange | 2:24:50 | 32,31 km/t | 1:51 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 12 | 4 omgange | 1:44:22 | 39,09 km/t | 1:32 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 3 | 4 omgange | 2:27:00 | 35,26 km/t | 1:42 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 31 | 4 omgange | 1:49:11 | 39,13 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 39 | 3 omgange | 1:46:11 | 38,99 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 1 | 3 omgange | 1:32:21 | 41,71 km/t | 1:26 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 14 | 4 omgange | 1:59:56 | 36,62 km/t | 1:38 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 8 | 6 omgange | 1:52:26 | 35,95 km/t | 1:40 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 17 | 3 omgange | 1:48:04 | 38,31 km/t | 1:33 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 3 | 3 omgange | 1:54:04 | 39,92 km/t | 1:30 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 12 | 5 omgange | 2:03:10 | 37,26 km/t | 1:36 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 13 | 4 omgange | 1:59:57 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 8 | 4 omgange | 1:41:12 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 9 | 4 omgange | 1:57:38 | 37,13 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 11 | 11 omgange | 1:10:08 | 39,52 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 8 | 0:00 | 5:52:52 | 0,71 km/t | 1:24:00 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 14 | 6 omgange | 1:57:48 | 37,89 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 14 | 5 omgange | 2:09:40 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 20 | 15 omgange | 35:16 | 35,73 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 10 | 6 omgange | 1:55:00 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Grindsted TT for B&U, Junior Cup | 23-06-2018 | 15,5 KM | 17 | 5:25:48 | 22:48 | 40,78 km/t | 1:28 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 2 | 6 omgange | 1:32:39 | 43,90 km/t | 1:22 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 23 | 3 omgange | 2:01:42 | 37,71 km/t | 1:35 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 8 | 4 omgange | 1:55:08 | 38,14 km/t | 1:34 min/km |
Snejbjerg JFM TT | 26-05-2018 | 14,5 KM | 27 | 2:01:40 | 21:40 | 40,14 km/t | 1:29 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 28 | 5 omgange | 1:50:38 | 38,50 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 39 | 3 omgange | 1:45:20 | 40,67 km/t | 1:28 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 30 | 5 omgange | 1:55:41 | 37,34 km/t | 1:36 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 10 | 4 omgange | 1:56:08 | 40,71 km/t | 1:28 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 22 | 3 omgange | 2:00:27 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 9 | 4 omgange | 1:44:44 | 37,58 km/t | 1:35 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 37 | 4 omgange | 1:50:55 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 24 | 3 omgange | 1:56:58 | 35,39 km/t | 1:41 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 20 | 3 omgange | 1:46:46 | 36,08 km/t | 1:39 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com