CK Djurs - Kolind Løbet 2019

CK Djurs - Kolind Løbet 2019

Results

Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance D
Omgange 4
Samlet tid 2:00:52
Nettotid 2:00:52
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 22 af 38
Mænd 22 af 38
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 78,8 km
Distance (omgang) 19,7 km
Gennemsnit omgang 30:14
39,09 km/t
Hurtigste omgang 29:57
39,45 km/t
Langsomste omgang 30:56
38,21 km/t
Deltager (#15)
Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
Rumænien
Mand, 25 år (28 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 30:00 39,39 km/t 30:00 31 10:40:00
Omgang 2 30:02 39,36 km/t 1:00:02 30 11:10:02
Omgang 3 29:57 39,45 km/t 1:30:00 1 11:40:00
Omgang 4 30:56 38,21 km/t 2:00:56 22 12:10:56
 
Omgangstider
Andre resultater for Claudiu
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers-3211:09
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM182:20:09
Herning JFM TT 202027 KM1037:07
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM112:50:21
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM92:45:50
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM362:49:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM371:09:31
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3515:34
Hobro løbet 201925,3 KM132:36:47
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM62:35:28
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM162:16:29
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1243:16,45
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM436:13,36
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM132:25:05
CK Aarhus18,2 KM103:12:31
Randers Bike Week #415,5 KM143:06:05
Randers Bike Week #415,5 KM233:06:05
Randers Bike Week #312,4 KM122:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM212:35:14
Randers Bike Week #215,4 KM132:46:11
Randers Bike Week #215,4 KM232:46:09
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM414:55
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM714:55
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM62:19:26
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM42:04:22
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM42:18:09
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM171:45:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM72:22:35
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM42:09:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM22:00:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM11:49:18
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM62:02:28
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM121:57:15
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM161:50:55
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM62:30:14
Randers Bike Week #44,2 KM41:13:46
Randers Bike Week #44,2 KM71:13:46
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM76:43:57
Randers Bike Week #312,4 KM122:07:50
Randers Bike Week #312,4 KM72:09:50
Randers Bike Week #215,5 KM152:46:21
Randers Bike Week #215,5 KM92:46:21
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1434:04
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM634:04
Rødspætteløbet 2018100 KM42:38:50
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM122:19:01
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM172:16:23
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM271:58:02
RUNDT OM ROLD 201855 KM101:27:03
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: oestp2@hotmail.com