Integoløbet Hedensted

Integoløbet Hedensted

Resultater

Steffen Munk Christiansen
Team ColoQuick
Resultat

12 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 12
Samlet tid 3:14:05
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 6 af 25
Mænd 6 af 25
Point
Point 6
Detaljer
Distance i alt 134,76 km
Distance (omgang) 11,23 km
Gennemsnit omgang 16:10
41,66 km/t
Hurtigste omgang 15:16
44,11 km/t
Langsomste omgang 16:55
39,81 km/t
Deltager (#29)
Steffen Munk Christiansen
Team ColoQuick
Danmark
Mand, 24 år (25 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 16:12 41,59 km/t 16:12 7 12:16:12
Omgang 2 16:14 41,51 km/t 32:26 9 12:32:26
Omgang 3 16:56 39,79 km/t 49:22 17 12:49:22
Omgang 4 15:40 43,01 km/t 1:05:02 19 13:05:02
Omgang 5 15:55 42,33 km/t 1:20:57 11 13:20:57
Omgang 6 16:27 40,96 km/t 1:37:24 10 13:37:24
Omgang 7 15:17 44,09 km/t 1:52:41 10 13:52:41
Omgang 8 15:34 43,28 km/t 2:08:15 3 14:08:15
Omgang 9 16:24 41,09 km/t 2:24:39 9 14:24:39
Omgang 10 16:21 41,21 km/t 2:41:00 4 14:41:00
Omgang 11 16:53 39,91 km/t 2:57:53 8 14:57:53
Omgang 12 16:12 41,59 km/t 3:14:05 6 15:14:05
 
Omgangstider
Andre resultater for Steffen Munk
ArrangementDistanceNettotid
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:53
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:34:00
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:51
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:35:55
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:45:00
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #215,5 KM3:41:22
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:54
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
Randers Bike Week #44,2 KM1:14:51
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:29
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:37:03
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:58:59
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:32
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:52
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:15:46
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:28
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:16
CK Aarhus18,2 KM3:16:20
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:36:10
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:44
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:15
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:10:37
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM3:01:16
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk