Integoløbet Hedensted

Integoløbet Hedensted

Results

Anders Bruun
Give Cykelklub
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 8
Samlet tid 2:20:10
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 17 af 21
Mænd 17 af 21
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 89,84 km
Distance (omgang) 11,23 km
Gennemsnit omgang 17:31
38,46 km/t
Hurtigste omgang 15:57
42,24 km/t
Langsomste omgang 18:09
37,09 km/t
Deltager (#20)
Anders Bruun
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 21 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 15:57 42,24 km/t 15:57 7 12:17:57
Omgang 2 17:00 39,64 km/t 32:57 3 12:34:57
Omgang 3 17:46 37,92 km/t 50:43 6 12:52:43
Omgang 4 17:55 37,61 km/t 1:08:38 13 13:10:38
Omgang 5 18:10 37,09 km/t 1:26:48 14 13:28:48
Omgang 6 17:50 37,78 km/t 1:44:38 17 13:46:38
Omgang 7 17:34 38,36 km/t 2:02:12 13 14:04:12
Omgang 8 17:58 37,50 km/t 2:20:10 16 14:22:10
 
Omgangstider
Andre resultater for Anders
ArrangementDistanceNettotid
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:21:57
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM3:03:29
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:03:10
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:50:58
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:27
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:24
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:02:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM2:52:57
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM3:05:01
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:07
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:07
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:27:44
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:07:02
Randers Bike Week #415,5 KM3:35:38
Randers Bike Week #415,5 KM3:35:38
CK Aarhus18,2 KM3:24:46
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:45:21
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:38:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:06:16
Hobro løbet 201925,3 KM2:20:38
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-34:59
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:42:08
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM3:16:29
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:56:05
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk