Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 1:21:14 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 09:00:00 |
Dato | 13. april 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 43,26 km |
Distance (omgang) | 7,21 km |
Gennemsnit omgang | 13:32 31,95 km/t |
Hurtigste omgang | 12:33 34,46 km/t |
Langsomste omgang | 14:21 30,14 km/t |
Deltager (#10)
Karl Lindegaard | |
TREK all Stars | |
Danmark | |
Mand, 13 år (18 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 12:33 | 34,46 km/t | 12:33 | 11 | 09:12:33 | |||
Omgang 2 | 14:07 | 30,62 km/t | 26:40 | 9 | 09:26:40 | |||
Omgang 3 | 13:12 | 32,74 km/t | 39:53 | 10 | 09:39:53 | |||
Omgang 4 | 14:19 | 30,21 km/t | 54:13 | 10 | 09:54:13 | |||
Omgang 5 | 12:40 | 34,14 km/t | 1:06:53 | 9 | 10:06:53 | |||
Omgang 6 | 14:21 | 30,14 km/t | 1:21:14 | 12 | 10:21:14 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Karl
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 24 | 5 omgange | 2:56:27,74 | 43,86 km/t | 1:22 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 6 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 4 | 5 omgange | 2:46:03 | 44,80 km/t | 1:20 min/km |
Odder CK - 2023 | 17-09-2023 | 25,3 KM | 3 | 4 omgange | 2:29:47 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 19 | 8 omgange | 2:50:04 | 42,33 km/t | 1:25 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 5 | 6 omgange | 2:00:17 | 43,10 km/t | 1:23 min/km |
SPAR NORD FONDENS GADELØB 2023 - Skive | 11-08-2023 | 1 KM | 32 | 32 omgange | 1:08:53 | 27,87 km/t | 2:09 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 43 | 7 omgange | 2:44:15 | 39,89 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 10 | 9 omgange | 2:35:57 | 42,94 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 15 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 31 | 13:59 | 13:59 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Din Bilpartner løbet 2023 - Demin Cup - UnoX og Dame Cup 2023 - Vejen BC/Esbjerg CR | 18-06-2023 | 23 KM | 36 | 5 omgange | 2:33:11 | 45,04 km/t | 1:19 min/km |
Visit Vejle Løbet 2023 | 11-06-2023 | 13 KM | 8 | 8 omgange | 2:32:52 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
Agro-Top løbet Skive 2023 | 10-06-2023 | 17 KM | 6 | 7 omgange | 3:03:55 | 38,82 km/t | 1:32 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 48 | 38:07 | 38:07 | 42,49 km/t | 1:24 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 24 | 9 omgange | 2:43:30 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 23 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 17 | 6 omgange | 2:52:34 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 19 | 7:49:28 | 7:49:28 | 16,79 km/t | 3:34 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 20 | 8 omgange | 3:15:18 | 39,81 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 13 | 5 omgange | 1:52:38 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 29 | 16:57,10 | 16:55,41 | 45,38 km/t | 1:19 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 8 | 16 omgange | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 19 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Middelfart 2023 | 13-05-2023 | 12,2 KM | 13 | 7 omgange | 2:09:47 | 39,48 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 47 | 4 omgange | 2:15:42,54 | 44,74 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 30 | 34:18,86 | 34:18,86 | 44,24 km/t | 1:21 min/km |
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg | 10-04-2023 | 17,9 KM | 19 | 6 omgange | 2:37:28 | 40,92 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy | 09-04-2023 | 15 KM | 32 | 6 omgange | 2:01:19 | 44,51 km/t | 1:20 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring | 08-04-2023 | 21,4 KM | 4 | 5 omgange | 2:34:14 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 21 | 5 omgange | 3:12:51 | 35,78 km/t | 1:40 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2022 | 14-08-2022 | 10,5 KM | 16 | 10 omgange | 2:35:09,67 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 46 | 11 omgange | 24:42 | 37,39 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2022 #4 Bjergløb | 07-08-2022 | 15,6 KM | 51 | 7 omgange | 2:44:09 | 39,91 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2022 Samlet-Point | 07-08-2022 | 15,6 KM | 54 | 7:30:36 | 7:30:36 | 2,08 km/t | 28:53 min/km |
Randers Bike Week 2022 #3 Landevejsløb | 06-08-2022 | 12,4 KM | 74 | 9 omgange | 3:29:13 | 32,00 km/t | 1:52 min/km |
Randers Bike Week 2022 #2 Kriterium | 05-08-2022 | 4,2 KM | 59 | 10 omgange | 1:01:54 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Randers Bike Week 2022 #1 TT | 04-08-2022 | 10,6 KM | 75 | 15:20 | 15:20 | 41,46 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 28-05-2022 | 16,2 KM | 44 | 8 omgange | 3:22:38 | 38,37 km/t | 1:33 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 27-05-2022 | 15,7 KM | 67 | 5 omgange | 2:08:06 | 36,76 km/t | 1:37 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 27-05-2022 | 12,4 KM | 83 | 18:43,28 | 18:43,28 | 39,74 km/t | 1:30 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 26-05-2022 | 1,7 KM | 65 | 16 omgange | 41:10 | 39,64 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 4 KM | 30 | 15 omgange | 1:26:36,91 | 41,56 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour 2022 RCR & TCR - entry | 13-05-2022 | 15 KM | 48 | 22:37,42 | 22:37,42 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 12 | 5 omgange | 2:50:23 | 40,50 km/t | 1:28 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 14 | 8 omgange | 1:45:05 | 39,28 km/t | 1:31 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 8 | 6 omgange | 2:01:41 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 26 | 4:54:08 | 4:54:08 | 3,18 km/t | 18:51 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 16 | 5 omgange | 1:32:57 | 40,02 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 72 | 16:02 | 16:02 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 9 | 3 omgange | 1:48:00 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 12 | 18 omgange | 43:13,61 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 18 | 22:28,09 | 22:28,09 | 38,72 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 9 | 8 omgange | 1:32:18,46 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 19 | 10 omgange | 1:04:08 | 38,35 km/t | 1:33 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 15 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 29 | 4 omgange | 1:34:38 | 36,52 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 72 | 5 omgange | 1:41:24 | 36,69 km/t | 1:38 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 64 | 10 omgange | 1:09:56 | 36,03 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 76 | 17:35 | 17:35 | 36,15 km/t | 1:39 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 9 | 4 omgange | 57:49 | 35,69 km/t | 1:40 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 6,1 KM | 3 | 7 omgange | 1:03:23 | 40,41 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 23 | 3 omgange | 1:22:25 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 23 | 3 omgange | 1:22:25 | 33,85 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 20 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 20 | 3 omgange | 1:02:53 | 35,49 km/t | 1:41 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 36 | 9:18 | 9:18 | 34,19 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 5,3 KM | 36 | 9:18 | 9:18 | 34,19 km/t | 1:45 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 20 | 3 omgange | 1:04:16 | 33,89 km/t | 1:46 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 18 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 19 | 10 omgange | 1:03:34 | 35,86 km/t | 1:40 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 22 | 2 omgange | 1:21:21 | 31,86 km/t | 1:52 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 13 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 13,1 KM | 20 | 3 omgange | 1:04:02 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 5,8 KM | 8 | 1 omgange | 1:11:01 | 4,90 km/t | 12:14 min/km |
DM / Cycling Odense CykleCros | 13-01-2019 | 2600 Meter | 11 | 3 omgange | 36:30 | 12,82 km/t | 4:40 min/km |
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup | 27-10-2018 | 2,3 KM | 7 | 4 omgange | 28:29 | 19,38 km/t | 3:05 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 29 | 4 omgange | 1:01:50 | 33,38 km/t | 1:47 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 33 | 3 omgange | 55:36 | 33,99 km/t | 1:45 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 16 | 2 omgange | 1:33:00 | 30,32 km/t | 1:58 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 18 | 2 omgange | 1:25:51 | 32,84 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 14 | 3 omgange | 1:01:29 | 32,20 km/t | 1:51 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 13 | 10 omgange | 24:57 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 22 | 5 omgange | 1:12:45 | 31,75 km/t | 1:53 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 19 | 8 omgange | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #4 | 29-07-2018 | 4,2 KM | 20 | 8 omgange | 58:27 | 34,49 km/t | 1:44 min/km |
Randers Bike Week #Samlet Resultat | 29-07-2018 | 4,2 KM | 21 | 0:00 | 4:17:31 | 0,98 km/t | 1:01:18 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 25 | 3 omgange | 1:08:20 | 32,66 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #3 | 28-07-2018 | 12,4 KM | 24 | 3 omgange | 1:08:20 | 32,66 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 26 | 3 omgange | 1:44:58 | 26,58 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week #2 | 27-07-2018 | 15,5 KM | 26 | 3 omgange | 1:44:58 | 26,58 km/t | 2:15 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 27 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 2018 | 26-07-2018 | 1,4 KM | 25 | 10 omgange | 25:46 | 32,60 km/t | 1:50 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 21 | 4 omgange | 1:30:38 | 32,04 km/t | 1:52 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 24 | 3 omgange | 1:16:01 | 33,62 km/t | 1:47 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 39 | 3 omgange | 1:24:34 | 30,64 km/t | 1:57 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 17 | 4 omgange | 1:05:25 | 33,02 km/t | 1:49 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 15 | 3 omgange | 1:35:01 | 31,07 km/t | 1:55 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 13,1 KM | 21 | 3 omgange | 1:14:17 | 31,74 km/t | 1:53 min/km |
EN FORÅRSDAG I GUDENÅDALEN | 27-04-2014 | 22,5 KM | 5 | 58:22 | 58:09 | 23,22 km/t | 2:35 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk