Integoløbet Hedensted

Integoløbet Hedensted

Results

Daniel Guld
Give Cykelklub
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance C
Omgange 8
Samlet tid 2:20:34
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 19
Mænd 2 af 19
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 89,84 km
Distance (omgang) 11,23 km
Gennemsnit omgang 17:34
38,35 km/t
Hurtigste omgang 17:13
39,10 km/t
Langsomste omgang 18:08
37,15 km/t
Deltager (#19)
Daniel Guld
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 18 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 17:23 38,74 km/t 17:23 9 12:25:23
Omgang 2 17:27 38,61 km/t 34:50 8 12:42:50
Omgang 3 18:08 37,15 km/t 52:58 14 13:00:58
Omgang 4 17:55 37,58 km/t 1:10:54 15 13:18:54
Omgang 5 17:29 38,51 km/t 1:28:24 7 13:36:24
Omgang 6 17:13 39,10 km/t 1:45:38 8 13:53:38
Omgang 7 17:28 38,57 km/t 2:03:06 7 14:11:06
Omgang 8 17:27 38,58 km/t 2:20:34 2 14:28:34
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM423:45:52
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM403:13:18
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM387:22:07
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM452:48:30
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM421:05:13
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM431:05:13
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM323:47:08
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM243:49:42
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM12:25:21
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM182:37:28
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM82:35:10
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM12:55:58
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM22:59:51
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM63:16:28
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM122:56:58
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM43:25:04
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM202:50:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM392:35:09
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM142:48:05
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM103:07:34
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM52:21:43
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM192:27:50
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM102:53:57
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1635:10
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM143:30:12
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM582:56:24
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM62:34:20
Bakkeløbet 2018120 KM253:01:36
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM102:56:14
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM182:55:26
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk