Integoløbet Hedensted

Integoløbet Hedensted

Results

Frederik Christensen
Odder Cykel Klub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Omgange 6
Samlet tid 1:54:44
Nettotid 1:54:44
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 14 af 24
Mænd 14 af 24
Point
Point 1
Detaljer
Distance i alt 67,38 km
Distance (omgang) 11,23 km
Gennemsnit omgang 19:07
35,23 km/t
Hurtigste omgang 18:27
36,49 km/t
Langsomste omgang 19:59
33,71 km/t
Deltager (#54)
Frederik Christensen
Odder Cykel Klub
Danmark
Mand, 15 år (18 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:12 35,08 km/t 19:12 19 10:23:12
Omgang 2 19:59 33,71 km/t 39:11 18 10:43:11
Omgang 3 19:35 34,40 km/t 58:47 19 11:02:47
Omgang 4 18:31 36,38 km/t 1:17:18 15 11:21:18
Omgang 5 18:27 36,49 km/t 1:35:46 12 11:39:46
Omgang 6 18:59 35,47 km/t 1:54:45 14 11:58:45
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM132:45:35
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM43:06:47
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM182:57:47
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM252:08:31,45
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM161:52:19,07
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2747:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM519:22,42
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM141:47:25,11
ABC / PI 202011 KM152:04:33
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM62:10:54
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM242:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM1729:25,28
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM382:30:31
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM112:22:26
Herning JFM TT 202027 KM734:31
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-828:46
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM391:06:48
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM62:24:40
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM814:07
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM221:44:14
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM152:12:07
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM91:57:56
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM241:57:04
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM232:04:39
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM592:20:57
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM82:33:35
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk