Integoløbet Hedensted

Integoløbet Hedensted

Results

Daniel BLIGAARD LYHNE
Team ColoQuick
Resultat

12 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 12
Samlet tid 3:15:54
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 24 af 25
Mænd 24 af 25
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 134,76 km
Distance (omgang) 11,23 km
Gennemsnit omgang 16:19
41,27 km/t
Hurtigste omgang 15:15
44,14 km/t
Langsomste omgang 17:07
39,36 km/t
Deltager (#31)
Daniel BLIGAARD LYHNE
Team ColoQuick
Danmark
Mand, 23 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 16:31 40,78 km/t 16:31 20 12:16:31
Omgang 2 15:57 42,24 km/t 32:28 11 12:32:28
Omgang 3 15:42 42,88 km/t 48:11 1 12:48:11
Omgang 4 16:01 42,06 km/t 1:04:12 4 13:04:12
Omgang 5 16:44 40,25 km/t 1:20:56 9 13:20:56
Omgang 6 16:28 40,89 km/t 1:37:25 12 13:37:25
Omgang 7 15:15 44,14 km/t 1:52:41 12 13:52:41
Omgang 8 15:45 42,75 km/t 2:08:27 10 14:08:27
Omgang 9 16:40 40,40 km/t 2:25:07 19 14:25:07
Omgang 10 16:39 40,43 km/t 2:41:47 20 14:41:47
Omgang 11 16:59 39,64 km/t 2:58:47 17 14:58:47
Omgang 12 17:07 39,36 km/t 3:15:54 24 15:15:54
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM272:59:30
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM303:12:43
Hobro løbet 201925,3 KM353:35:56
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM133:40:27
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM233:18:08
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM141:14:01
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM221:10:24
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-734:15:46
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM333:09:03
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM93:30:24
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM13:46:09
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM43:10:34
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM203:08:08
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM243:36:01
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM43:41:33
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM1030:08
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM133:43:51
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM113:34:44
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM1939:33
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM23:00:10
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM43:30:46
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk