Integoløbet Hedensted

Integoløbet Hedensted

Results

Alexander Salby
Team ColoQuick
Resultat

12 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 12
Samlet tid 3:15:11
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 9 af 25
Mænd 9 af 25
Point
Point 3
Detaljer
Distance i alt 134,76 km
Distance (omgang) 11,23 km
Gennemsnit omgang 16:15
41,43 km/t
Hurtigste omgang 15:23
43,78 km/t
Langsomste omgang 16:51
39,95 km/t
Deltager (#35)
Alexander Salby
Team ColoQuick
Danmark
Mand, 20 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 16:13 41,55 km/t 16:13 8 12:16:13
Omgang 2 16:18 41,34 km/t 32:31 19 12:32:31
Omgang 3 16:51 39,95 km/t 49:22 20 12:49:22
Omgang 4 15:40 42,99 km/t 1:05:03 22 13:05:03
Omgang 5 15:54 42,36 km/t 1:20:57 12 13:20:57
Omgang 6 16:28 40,90 km/t 1:37:26 14 13:37:26
Omgang 7 15:23 43,78 km/t 1:52:49 23 13:52:49
Omgang 8 15:39 43,04 km/t 2:08:28 14 14:08:28
Omgang 9 16:39 40,45 km/t 2:25:08 21 14:25:08
Omgang 10 16:39 40,43 km/t 2:41:48 22 14:41:48
Omgang 11 16:50 40,01 km/t 2:58:38 16 14:58:38
Omgang 12 16:32 40,73 km/t 3:15:11 9 15:15:11
 
Omgangstider
Andre resultater for Alexander
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM62:59:25
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM173:11:17
Hobro løbet 201925,3 KM183:35:52
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM13:40:05
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM153:43:53
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM33:10:54
CK Aarhus18,2 KM43:16:11
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM241:14:34
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM301:11:23
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-74:10:25
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM23:08:40
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM53:13:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM22:48:37
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM43:08:02
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM63:39:08
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM323:44:00
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM123:44:03
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM63:43:48
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM23:34:40
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM503:02:25
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM103:22:10
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk