Integoløbet Hedensted

Integoløbet Hedensted

Results

Gustav Wang
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Omgange 6
Samlet tid 1:52:13
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 3 af 24
Mænd 3 af 24
Point
Point 16
Detaljer
Distance i alt 67,38 km
Distance (omgang) 11,23 km
Gennemsnit omgang 18:42
36,02 km/t
Hurtigste omgang 17:04
39,46 km/t
Langsomste omgang 19:56
33,78 km/t
Deltager (#164)
Gustav Wang
Arbejdernes Bicykle Club (Abc)
Danmark
Mand, 16 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:10 35,15 km/t 19:10 3 10:23:10
Omgang 2 19:56 33,78 km/t 39:07 3 10:43:07
Omgang 3 19:34 34,43 km/t 58:41 12 11:02:41
Omgang 4 17:26 38,64 km/t 1:16:07 5 11:20:07
Omgang 5 17:04 39,46 km/t 1:33:12 3 11:37:12
Omgang 6 19:01 35,41 km/t 1:52:13 3 11:56:13
 
Omgangstider
Andre resultater for Gustav
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Stockholm Cyclocross Weekend - Stockholm Cyclocross-2518:44
Stockholm Cyclocross Weekend - CX Täby Park-140:15
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM152:25:13
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM159:44
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM159:44
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM113:13
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM148:07
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191925 KM130:48
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM41:51:59
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM131:37:45
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM21:50:48
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM221:49:11
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM41:46:03
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM61:32:29
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM11:53:13
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM51:43:13
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter135:25
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM129:32
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM128:01
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM21:43:49
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM22:04:49
Randers Bike Week #44,2 KM501:41:50
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM407:15:03
Randers Bike Week #312,4 KM91:57:38
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM634:05
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM101:32:42
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM218:58
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM151:55:19
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM520:20
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM181:50:16
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM261:45:20
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM121:50:09
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM21:32:50
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM81:49:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM71:53:33
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM51:39:09
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM121:54:00
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk