BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

Resultater

Lucas Wulff
Team OK Kvickly Odder
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 3:41:10
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 12 af 13
Mænd 11 af 13
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 129,6 km
Distance (omgang) 21,6 km
Gennemsnit omgang 36:51
35,16 km/t
Hurtigste omgang 32:19
40,10 km/t
Langsomste omgang 45:10
28,69 km/t
Deltager (#3)
Lucas Wulff
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 32:19 40,10 km/t 32:19 3 12:07:19
Omgang 2 33:07 39,13 km/t 1:05:26 6 12:40:26
Omgang 3 33:37 38,55 km/t 1:39:03 4 13:14:03
Omgang 4 34:14 37,86 km/t 2:13:17 10 13:48:17
Omgang 5 42:43 30,34 km/t 2:56:00 11 14:31:00
Omgang 6 45:10 28,69 km/t 3:41:10 12 15:16:10
 
Omgangstider
Andre resultater for Lucas
ArrangementDistanceNettotid
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2-55:37
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:43
CK Djurs 201819,7 KM3:02:59
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:35:38
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:48:49
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:30:52
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:15:13
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM40:08
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:41:24
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:25:15
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1:07:52
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM24:03
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM53:41
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:50:12
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:19:54
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:06
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:35:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:28
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:49
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:56:23
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:32:39
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:51
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM19:02
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:46:46
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:07:04
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com