BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

Resultater

jonas andersen
Odder Cykel Klub
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 3:30:14
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 9 af 13
Mænd 9 af 13
Point
Point 3
Detaljer
Distance i alt 129,6 km
Distance (omgang) 21,6 km
Gennemsnit omgang 35:02
36,99 km/t
Hurtigste omgang 32:47
39,52 km/t
Langsomste omgang 38:47
33,42 km/t
Deltager (#36)
jonas andersen
Odder Cykel Klub
Danmark
Mand, 21 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 32:47 39,53 km/t 32:47 11 12:07:47
Omgang 2 33:51 38,29 km/t 1:06:38 10 12:41:38
Omgang 3 32:56 39,35 km/t 1:39:34 10 13:14:34
Omgang 4 33:30 38,69 km/t 2:13:04 7 13:48:04
Omgang 5 38:47 33,42 km/t 2:51:51 7 14:26:51
Omgang 6 38:23 33,76 km/t 3:30:14 9 15:05:14
 
Omgangstider
Andre resultater for jonas
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:03:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM3:26:15
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:57:42
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:22:46
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:35
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:47
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:47
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:28:17
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM9:29:22
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:24:36
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:41
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:31:16
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:59:25
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:58:51
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:10:03
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:25
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM15:13
Randers Bike Week #215,4 KM2:39:08
Randers Bike Week #215,4 KM2:39:08
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:21:14
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:36
Randers Bike Week #415,5 KM2:53:35
CK Aarhus18,2 KM2:58:53
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:16:29
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:35:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com