BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

Resultater

Morten Andreassen
Holstebro Cycleclub af 1960
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 2
Samlet tid 1:26:17
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 23 af 29
Mænd 23 af 29
Point
Point 1
Detaljer
Distance i alt 43,2 km
Distance (omgang) 21,6 km
Gennemsnit omgang 43:08
30,04 km/t
Hurtigste omgang 41:35
31,16 km/t
Langsomste omgang 44:41
29,00 km/t
Deltager (#25)
Morten Andreassen
Holstebro Cycleclub af 1960
Danmark
Mand, 13 år (15 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 41:35 31,17 km/t 41:35 24 09:26:35
Omgang 2 44:42 28,99 km/t 1:26:17 23 10:11:17
 
Omgangstider
Andre resultater for Morten
ArrangementDistanceNettotid
Motorvejsløb 2016 Silkeborg 32,5 KM1:04:43
CK Djurs 201814,1 KM1:26:32
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:20:16
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM25:30
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:41:55
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:14:27
Herning City Gadeløbet 1,6 KM27:04
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:05:44
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:20:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:34:55
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM57:58
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM59:26
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:00
Integoløbet Hedensted 7,21 KM1:22:48
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM1:11:51
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:15:14
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:31
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:23
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:19
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM1:01:39
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 28,5 KM59:55
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM59:20
Pilotløb for U11-U17 - TT 20193 KM3:25
Pilotløb for U11-U17 - Linjeløb 20191 KM32:02
Pilotløb for U11-U17 - Rævejagt/Handicap 2019-4:22
CK Aarhus7,7 KM1:16:10
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
DM B&U - TT - Esbjerg13,9 KM22:39,63
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb11,3 KM1:12:56
Hobro løbet 20196,1 KM1:03:23
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM17:32
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:14:31
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1:41:52
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com