BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

Resultater

Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance D
Omgange 4
Samlet tid 2:18:09
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 4 af 30
Mænd 4 af 30
Point
Point 10
Detaljer
Distance i alt 86,4 km
Distance (omgang) 21,6 km
Gennemsnit omgang 34:32
37,52 km/t
Hurtigste omgang 33:25
38,77 km/t
Langsomste omgang 35:24
36,60 km/t
Deltager (#15)
Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
Rumænien
Mand, 25 år (26 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 33:25 38,78 km/t 33:25 18 09:48:25
Omgang 2 34:30 37,57 km/t 1:07:55 13 10:22:55
Omgang 3 34:49 37,22 km/t 1:42:44 4 10:57:44
Omgang 4 35:25 36,59 km/t 2:18:09 4 11:33:09
 
Omgangstider
Andre resultater for Claudiu
ArrangementDistanceNettotid
RUNDT OM ROLD 201855 KM1:27:03
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:58:02
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:16:23
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:19:01
Rødspætteløbet 2018100 KM2:38:50
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM34:04
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM34:04
Randers Bike Week #215,5 KM2:46:21
Randers Bike Week #215,5 KM2:46:21
Randers Bike Week #312,4 KM2:07:50
Randers Bike Week #312,4 KM2:09:50
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:46
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:46
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:30:14
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM6:43:57
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:50:55
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM1:57:15
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:02:28
Integoløbet Hedensted 11,23 KM1:49:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:00:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:22:35
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:45:17
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM2:09:18
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:00:52
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:04:22
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:19:26
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:55
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM14:55
Randers Bike Week #215,4 KM2:46:11
Randers Bike Week #215,4 KM2:46:09
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM2:35:14
Randers Bike Week #415,5 KM3:06:05
Randers Bike Week #415,5 KM3:06:05
CK Aarhus18,2 KM3:12:31
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:25:05
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM36:13,36
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:16:29
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM43:16,45
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:35:28
Hobro løbet 201925,3 KM2:36:47
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM15:34
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com