BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

Resultater

Jacob Christensen
Team Mascot WorkWear
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 5
Samlet tid 2:53:57
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 2 af 14
Mænd 2 af 14
Point
Point 18
Detaljer
Distance i alt 108 km
Distance (omgang) 21,6 km
Gennemsnit omgang 34:47
37,25 km/t
Hurtigste omgang 33:10
39,06 km/t
Langsomste omgang 36:33
35,45 km/t
Deltager (#28)
Jacob Christensen
Team Mascot WorkWear
Danmark
Mand, 16 år (18 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 33:57 38,17 km/t 33:57 8 12:23:57
Omgang 2 33:10 39,08 km/t 1:07:07 5 12:57:07
Omgang 3 34:43 37,33 km/t 1:41:50 9 13:31:50
Omgang 4 35:34 36,44 km/t 2:17:24 8 14:07:24
Omgang 5 36:33 35,46 km/t 2:53:57 2 14:43:57
 
Omgangstider
Andre resultater for Jacob
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:39:34
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM2:00:27
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:34:39
CK Djurs 201819,7 KM1:56:08
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM1:45:20
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM21:13
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM1:55:52
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM19:59
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:32:42
GP Horsens Posten (Motion) 2018100 KM2:38:20
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM35:54
Randers Bike Week #215,5 KM2:06:27
Randers Bike Week #312,4 KM2:10:38
Randers Bike Week #44,2 KM1:10:51
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM6:03:42
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:04:17
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:29:26
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:51:08
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:25:17
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:51:52
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:22:49
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:52:55
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM3:04:47
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:08:39
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM3:02:24
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:39:32
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com