BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A

Resultater

Anders Foldager
Team Mascot WorkWear
Resultat

5 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U19
Omgange 5
Samlet tid 2:54:23
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 10 af 14
Mænd 10 af 14
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 108 km
Distance (omgang) 21,6 km
Gennemsnit omgang 34:52
37,16 km/t
Hurtigste omgang 32:19
40,10 km/t
Langsomste omgang 36:54
35,12 km/t
Deltager (#35)
Anders Foldager
Team Mascot WorkWear
Danmark
Mand, 17 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 33:55 38,21 km/t 33:55 6 12:23:55
Omgang 2 32:19 40,10 km/t 1:06:14 3 12:56:14
Omgang 3 34:43 37,33 km/t 1:40:57 3 13:30:57
Omgang 4 36:32 35,47 km/t 2:17:29 10 14:07:29
Omgang 5 36:54 35,12 km/t 2:54:23 10 14:44:23
 
Omgangstider
Andre resultater for Anders
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:50:31
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:37:21
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:49
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:06
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:30:06
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM45:18
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:30:09
Albike Cuppen 2018 - #5 Aarhus MTB-1:19:09
Hadsten Gade grandprix motion-20:26
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:52:30
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:14:01
Albike Cuppen 2018 - #9 Vejle3 KM1:14:27
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:28:39
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM2:49:27
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:21:38
Grote Prijs (Lørdag) CeramicSpeed Cup2,3 KM57:10
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM35:37
Cyklebørsen MTBvintercup # 1 (2018/19)4,5 KM0:56
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:58:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:16:42
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:52:50
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM3:05:26
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:34:57
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:48:24
Alssundløbet 2019125 KM3:11:58
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:39:33
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:35:27
Hobro løbet 201925,3 KM2:23:23
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:54:40
Grote Prijs CK Aarhus - Søndag2,3 KM1:00:21
Vejle Supercross (Lørdag)2,65 KM1:13:10
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM56:38
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-55:58
Cyklebørsen MTBvintercup # 3 (2019/20)4,5 KM1:20:30
VESTERGADES CYKLER MTB CUP 2020- #39,5 KM1:47:45
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:19
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:04:57
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:04:57
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:39
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM3:12:54
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com