Resultat
Efter tidsgrænse
Distance | B |
Omgange | 3 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:35:00 |
Dato | 5. maj 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 64,8 km |
Distance (omgang) | 21,6 km |
Gennemsnit omgang | 36:55 35,10 km/t |
Hurtigste omgang | 32:50 39,46 km/t |
Langsomste omgang | 44:08 29,36 km/t |
Deltager (#27)
Jeppe Falk-Kristensen | |
Nr Søby Cykel Klub | |
Danmark | |
Mand, 20 år (25 i dag) |
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Klokken | |||||
Omgang 1 | 32:50 | 39,46 km/t | 32:50 | 12:07:50 | ||||
Omgang 2 | 33:47 | 38,36 km/t | 1:06:37 | 12:41:37 | ||||
Omgang 3 | 44:08 | 29,36 km/t | 1:50:46 | 13:25:46 | ||||
Omgangstider
Andre resultater for Jeppe
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 56 | 8 omgange | 2:52:11 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 75 | 9 omgange | 2:37:05,63 | 42,62 km/t | 1:24 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 23 | 7 omgange | 3:41:51 | 43,73 km/t | 1:22 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 68 | 6 omgange | 3:44:38 | 44,23 km/t | 1:21 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 19 | 7 omgange | 3:16:21 | 43,42 km/t | 1:22 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 27 KM | 17 | 36:48 | 36:48 | 44,01 km/t | 1:21 min/km |
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb | 13-09-2020 | 31,5 KM | 50 | 1 omgange | 41:48 | - | - |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 78 | 17 omgange | 4:51:06 | 41,00 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #4 Bjergløb | 09-08-2020 | 15,6 KM | 49 | 8 omgange | 3:06:57 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point) | 09-08-2020 | 15,6 KM | 40 | 0:00 | 7:08:27 | 2,18 km/t | 27:27 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 38 | 9 omgange | 2:40:42 | 41,66 km/t | 1:26 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 39 | 11 omgange | 1:05:53 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 39 | 11 omgange | 1:05:53 | 42,07 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 52 | 14:55 | 14:55 | 42,61 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 41 | 6 omgange | 3:37:00 | 41,97 km/t | 1:25 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 1 | 5 omgange | 3:06:14 | 40,75 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 1 | 6 omgange | 2:44:57 | 41,25 km/t | 1:27 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 15 KM | 3 | 7 omgange | 2:37:44 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 12 | 7 omgange | 2:35:10 | 40,60 km/t | 1:28 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:45:46 | 43,07 km/t | 1:23 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 5 | 6 omgange | 2:59:52 | 38,03 km/t | 1:34 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 10 | 7 omgange | 2:56:55 | 40,35 km/t | 1:29 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 17 | 6 omgange | 2:50:28 | 41,60 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 26 | 6 omgange | 2:33:52 | 41,64 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 13 | 5 omgange | 2:47:53 | 41,10 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 18 | 6 omgange | 3:09:13 | 40,71 km/t | 1:28 min/km |
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub | 14-04-2019 | 18,3 KM | 11 | 6 omgange | 2:51:36 | 38,39 km/t | 1:33 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 8 | 12 omgange | 2:31:16 | 40,93 km/t | 1:27 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 6 | 4 omgange | 2:28:56 | 40,77 km/t | 1:28 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 21 | 2:39:42 | 2:39:41 | 5,75 km/t | 10:26 min/km |
Frederikshøj | 13-05-2018 | 6,3 KM | 2 | 8 omgange | 1:16:18 | 39,63 km/t | 1:30 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 5 | 4 omgange | 2:33:20 | 39,75 km/t | 1:30 min/km |
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup | 07-04-2018 | 16,4 KM | 14 | 6 omgange | 2:28:02 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 02-04-2018 | 17,8 KM | 16 | 6 omgange | 2:44:06 | 39,05 km/t | 1:32 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 01-04-2018 | 23 KM | 7 | 4 omgange | 2:33:16 | 36,02 km/t | 1:39 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring | 31-03-2018 | 21,4 KM | 6 | 5 omgange | 2:56:55 | 36,29 km/t | 1:39 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com