Resultat
4 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U17 |
Omgange | 4 |
Samlet tid | 2:43:25 |
Point | 1 |
Detaljer
Starttidspunkt | 11:25:00 |
Dato | 5. maj 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 86,4 km |
Distance (omgang) | 21,6 km |
Gennemsnit omgang | 40:51 31,72 km/t |
Hurtigste omgang | 37:02 34,98 km/t |
Langsomste omgang | 45:10 28,69 km/t |
Deltager (#12)
Mads Nadhazi Almstrup | |
Cykle Klubben Aarhus | |
Danmark | |
Mand, 15 år (20 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 37:02 | 34,98 km/t | 37:02 | 15 | 12:02:02 | |||
Omgang 2 | 38:34 | 33,60 km/t | 1:15:37 | 15 | 12:40:37 | |||
Omgang 3 | 42:37 | 30,40 km/t | 1:58:14 | 15 | 13:23:14 | |||
Omgang 4 | 45:10 | 28,69 km/t | 2:43:25 | 15 | 14:08:25 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Mads Nadhazi
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 23 | 8 omgange | 2:46:30 | 37,48 km/t | 1:36 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 64 | 7:31:48 | 7:31:48 | 2,07 km/t | 28:57 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 92 | 9 omgange | 3:17:09 | 33,96 km/t | 1:45 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 66 | 10 omgange | 58:54 | 42,78 km/t | 1:24 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 107 | 15:47 | 15:47 | 40,27 km/t | 1:29 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 31 | 5 omgange | 3:09:05 | 36,49 km/t | 1:38 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 29 | 10 omgange | 2:51:39 | 41,25 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 28 | 7 omgange | 1:52:37,60 | 39,34 km/t | 1:31 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 33 | 21 omgange | 50:18,01 | 40,91 km/t | 1:28 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 35 | 22:21,31 | 22:21,31 | 38,92 km/t | 1:32 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 34 | 10 omgange | 1:58:56,91 | 37,86 km/t | 1:35 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 29 | 4 omgange | 2:46:46,39 | 39,43 km/t | 1:31 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 29 | 18 omgange | 1:58:17 | 37,43 km/t | 1:36 min/km |
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport | 04-10-2020 | 23,1 KM | 45 | 5 omgange | 2:54:08 | 39,80 km/t | 1:30 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 24 | 5 omgange | 2:22:26 | 42,75 km/t | 1:24 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 28 | 2 omgange | Startet, ej gennemført | - | - |
DM Elite Linjeløb Fyn 2020 | 23-08-2020 | 11,7 KM | 39 | 7 omgange | 2:04:59 | - | - |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 46 | 8 omgange | 2:41:51 | 36,77 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #2 U19/A | 07-08-2020 | 4,2 KM | 49 | 10 omgange | 1:09:37 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 47 | 10 omgange | 1:09:37 | 36,20 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 51 | 17:06 | 17:06 | 37,16 km/t | 1:36 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 26 | 3 omgange | 2:19:07 | 35,71 km/t | 1:40 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 26 | 3 omgange | 2:03:02 | 37,01 km/t | 1:37 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 35 | 3 omgange | 2:14:50 | 33,77 km/t | 1:46 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 55 | 17:16 | 17:16 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 55 | 17:16 | 17:16 | 36,82 km/t | 1:37 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 26 | 5 omgange | 1:48:46 | 33,37 km/t | 1:47 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 30 | 3 omgange | 2:17:22 | 33,41 km/t | 1:47 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 23 | 4 omgange | 1:52:57 | 36,12 km/t | 1:39 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 23 | 4 omgange | 2:06:56 | 37,25 km/t | 1:36 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 46 | 4 omgange | 1:56:50 | 36,56 km/t | 1:38 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 50 | 3 omgange | 1:41:50 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 29 | 3 omgange | 2:17:20 | 30,80 km/t | 1:56 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 39 | 3 omgange | 2:14:35 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 18,2 KM | 29 | 4 omgange | 2:28:10 | 29,48 km/t | 2:02 min/km |
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) | 10-06-2018 | 11,3 KM | 47 | 6 omgange | 1:52:36 | 36,12 km/t | 1:39 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 66 | 5 omgange | 2:16:33 | 31,64 km/t | 1:53 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 22 | 4 omgange | 2:18:25 | 34,15 km/t | 1:45 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 33 | 7 omgange | 1:54:10 | 33,10 km/t | 1:48 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: BCCE.KASSER@gmail.com