Agro Top løbet 2019 - Skive

Agro Top løbet 2019 - Skive

Resultater

Mads Andersen
Team OK Kvickly Odder
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 5 af 18
Mænd 5 af 18
Point
Point 8
Detaljer
Hastighed 42,91 km/t
Tempo 1:23 min/km
Deltager (#85)
Mads Andersen
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
17,0 km 17 km 23:33 8 43,31 km/t 23:33 8 11:59:33
34,0 km 17 km 22:46 4 44,80 km/t 46:19 4 12:22:19
51,0 km 17 km 23:12 20 43,97 km/t 1:09:31 6 12:45:31
68,0 km 17 km 23:10 1 44,03 km/t 1:32:41 2 13:08:41
85,0 km 17 km 23:33 6 43,31 km/t 1:56:14 4 13:32:14
102,0 km 17 km 24:36 2 41,46 km/t 2:20:50 2 13:56:50
119,0 km 17 km 25:06 17 40,64 km/t 2:45:56 5 14:21:56
122,8 km 3,8 km 5:31 15 41,33 km/t 2:51:27 5 14:27:27
126,6 km 1143,2 km 5:21 5 12820,93 km/t 2:56:48 4 14:32:48
130 km - 5:32 14 3:02:20 5 14:38:20
Total 130,4 km 3:02:20 5 42,91 km/t 3:02:20 5 14:38:20
 
Andre resultater for Mads
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:47:59
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:24:23
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:39:46
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:40
Bakkeløbet 2018120 KM3:01:47
CK Djurs 201819,7 KM3:01:30
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:30:38
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM41:37
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:14:13
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:04:56
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM37:58
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM2:47:51
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM34:15
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:50
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:50:02
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:28:39
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:27
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:14:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:15:40
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:26
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:33
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:00:26
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:28:59
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:11:36
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM51:40
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:11:13
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:48
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:02
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:38:52
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:22
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:04:55
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:04:55
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:39
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: peterlasse@live.dk