Agro Top løbet 2019 - Skive

Agro Top løbet 2019 - Skive

Resultater

Viktor Marinussen
Herning Cykle Klub
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 10
Samlet tid 1:01:29
Nettotid 1:01:29
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 11 af 28
Mænd 10 af 28
Point
Point 2
Detaljer
Distance i alt 38 km
Distance (omgang) 3,8 km
Gennemsnit omgang 6:09
37,07 km/t
Hurtigste omgang 5:57
38,23 km/t
Langsomste omgang 6:29
35,15 km/t
Deltager (#17)
Viktor Marinussen
Herning Cykle Klub
Danmark
Mand, 12 år (13 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 6:14 36,58 km/t 6:14 10 14:48:14
Omgang 2 5:59 38,11 km/t 12:13 11 14:54:13
Omgang 3 6:07 37,28 km/t 18:20 12 15:00:20
Omgang 4 5:58 38,21 km/t 24:18 10 15:06:18
Omgang 5 6:12 36,77 km/t 30:30 10 15:12:30
Omgang 6 6:01 37,89 km/t 36:31 10 15:18:31
Omgang 7 6:05 37,48 km/t 42:36 11 15:24:36
Omgang 8 6:12 36,77 km/t 48:48 12 15:30:48
Omgang 9 6:13 36,68 km/t 55:01 12 15:37:01
Omgang 10 6:29 35,17 km/t 1:01:30 11 15:43:30
 
Omgangstider
Andre resultater for Viktor
ArrangementDistanceNettotid
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:04:12
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup2 KM35:16
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM47:35
CK Djurs 201814,1 KM49:53
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM51:55
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM54:49
Snejbjerg JFM TT 10,5 KM18:37
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM42:37
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM52:32
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 11,3 KM20:07
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 4,14 KM47:48
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -20:21
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM41:36
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM44:46
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM44:47
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)8 KM45:00
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM39:08
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM49:20
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:21:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:17:35
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:49
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:09:33
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM58:41
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:16:06
CK Aarhus7,7 KM1:10:00
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM27:11,79
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:01:22
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:26:58
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Cross - Marselisborg CC2,3 KM30:13
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-25:00
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: peterlasse@live.dk