Agro Top løbet 2019 - Skive

Agro Top løbet 2019 - Skive

Resultater

Sebastian Ryttersgaard
Team Herning CK Elite
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 18 af 18
Mænd 18 af 18
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 41,76 km/t
Tempo 1:26 min/km
Deltager (#58)
Sebastian Ryttersgaard
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 19 år (20 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
17,0 km 17 km 23:49 22 42,83 km/t 23:49 22 11:59:49
34,0 km 17 km 23:02 15 44,28 km/t 46:51 20 12:22:51
51,0 km 17 km 23:03 5 44,25 km/t 1:09:54 19 12:45:54
68,0 km 17 km 23:43 11 43,01 km/t 1:33:37 15 13:09:37
85,0 km 17 km 24:18 13 41,98 km/t 1:57:55 11 13:33:55
102,0 km 17 km 25:13 15 40,45 km/t 2:23:08 11 13:59:08
119,0 km 17 km 26:02 18 39,18 km/t 2:49:10 18 14:25:10
122,8 km 3,8 km 6:00 18 38,00 km/t 2:55:10 18 14:31:10
126,6 km 1143,2 km 6:05 18 11275,40 km/t 3:01:15 18 14:37:15
130 km - 6:06 17 3:07:21 18 14:43:21
Total 130,4 km 3:07:21 18 41,76 km/t 3:07:21 18 14:43:21
 
Andre resultater for Sebastian
ArrangementDistanceNettotid
TV2 på Tour Øster Hurup1 KM1:07:58
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:44:45
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:35:57
CK Djurs 201819,7 KM2:45:47
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:33:08
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:26
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:01:47
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM40:15
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:43:56
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:35
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM31:37
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:39
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:39
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Skive Gadeløb (DCU) -1:10:51
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:35:35
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:29:55
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:04:52
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:52:14
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:38:24
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:59:07
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:00:40
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:14:10
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:22
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:36
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:19
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:24:29
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:15:59
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:40
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:41:48
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:33
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM51:30
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:27
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:08:45
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:34
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:34:07
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:47
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:44
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:44
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #312,4 KM3:04:59
Randers Bike Week #312,4 KM3:04:59
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM56:09
CK Aarhus18,2 KM3:16:14
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter30:38
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:19:12
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:16:57
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM33:55,21
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:08
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:54
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:11:50
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM13:22
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:02:53
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:02:53
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:34
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM3:02:58
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: peterlasse@live.dk