Agro Top løbet 2019 - Skive

Agro Top løbet 2019 - Skive

Resultater

Frederik Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 14 af 18
Mænd 14 af 18
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 42,48 km/t
Tempo 1:24 min/km
Deltager (#167)
Frederik Uhre
Esbjerg Cykle Ring Sport af 1919
Danmark
Mand, 20 år (21 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
17,0 km 17 km 23:48 18 42,86 km/t 23:48 18 11:59:48
34,0 km 17 km 23:02 17 44,28 km/t 46:50 18 12:22:50
51,0 km 17 km 23:03 3 44,25 km/t 1:09:53 14 12:45:53
68,0 km 17 km 23:45 20 42,95 km/t 1:33:38 19 13:09:38
85,0 km 17 km 24:19 17 41,95 km/t 1:57:57 21 13:33:57
102,0 km 17 km 25:12 8 40,48 km/t 2:23:09 16 13:59:09
119,0 km 17 km 24:58 11 40,85 km/t 2:48:07 16 14:24:07
122,8 km 3,8 km 5:26 12 41,96 km/t 2:53:33 17 14:29:33
126,6 km 1143,2 km 5:25 11 12663,14 km/t 2:58:58 16 14:34:58
130 km - 5:13 5 3:04:11 14 14:40:11
Total 130,4 km 3:04:11 14 42,48 km/t 3:04:11 14 14:40:11
 
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
Varde Marathon 201310 KM56:16
TV2 på Tour Varde 201526 KM43:32
Red Bull Rævejagt 201612 KM33:18
Red Bull Rævejagt 201612 KM49:25
Red Bull Rævejagt 201712 KM41:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:31:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:56:53
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:36:01
Frederikshøj6,3 KM1:32:04
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:28
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:04
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:50:32
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:24:15
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:26
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:18:43
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:34
Gran Fondo Denmark 201828,1 KM39:07
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:28:42
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:21:09
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:45:08
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:00
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:16
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:15:49
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:47:05
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM1:00:38
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM1:08:22
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1:02:21
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM55:07
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:27
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:26:32
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:29:30
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:30
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:12:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:59
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:11:23
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:17
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:53
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:30
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:42
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:05:53
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:05:53
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:34
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: peterlasse@live.dk