Agro Top løbet 2019 - Skive

Agro Top løbet 2019 - Skive

Resultater

Asbjørn Hellemose
Team OK Kvickly Odder
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 16 af 18
Mænd 16 af 18
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 42,41 km/t
Tempo 1:24 min/km
Deltager (#86)
Asbjørn Hellemose
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 20 år (21 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
17,0 km 17 km 23:47 15 42,89 km/t 23:47 15 11:59:47
34,0 km 17 km 23:04 23 44,22 km/t 46:51 23 12:22:51
51,0 km 17 km 23:04 7 44,22 km/t 1:09:55 22 12:45:55
68,0 km 17 km 23:43 14 43,01 km/t 1:33:38 20 13:09:38
85,0 km 17 km 24:18 11 41,98 km/t 1:57:56 14 13:33:56
102,0 km 17 km 25:13 16 40,45 km/t 2:23:09 14 13:59:09
119,0 km 17 km 24:57 8 40,88 km/t 2:48:06 11 14:24:06
122,8 km 3,8 km 5:26 11 41,96 km/t 2:53:32 12 14:29:32
126,6 km 1143,2 km 5:26 7 12624,29 km/t 2:58:58 12 14:34:58
130 km - 5:30 11 3:04:28 16 14:40:28
Total 130,4 km 3:04:28 16 42,41 km/t 3:04:28 16 14:40:28
 
Andre resultater for Asbjørn
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:00:51
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:54
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:02
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:00:35
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:35:59
CK Djurs 201819,7 KM2:47:01
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:28
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:50:45
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:37
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:03
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:58
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #215,5 KM3:35:40
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:56
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Det Østjyske Bakkeløb 201860 KM1:27:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:39:58
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:18
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:49:07
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:15:15
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:07
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:15
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:37
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:33:56
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:55
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:41:41
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:27
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:35
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:40:06
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:44
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: peterlasse@live.dk