Agro Top løbet 2019 - Skive

Agro Top løbet 2019 - Skive

Resultater

Frederik Lund
Team OK Kvickly Odder
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 13 af 18
Mænd 13 af 18
Point
Point 0
Detaljer
Hastighed 42,48 km/t
Tempo 1:24 min/km
Deltager (#82)
Frederik Lund
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
17,0 km 17 km 23:48 17 42,86 km/t 23:48 17 11:59:48
34,0 km 17 km 23:02 16 44,28 km/t 46:50 17 12:22:50
51,0 km 17 km 23:04 13 44,22 km/t 1:09:54 20 12:45:54
68,0 km 17 km 23:42 9 43,04 km/t 1:33:36 13 13:09:36
85,0 km 17 km 24:19 14 41,95 km/t 1:57:55 10 13:33:55
102,0 km 17 km 25:15 19 40,40 km/t 2:23:10 18 13:59:10
119,0 km 17 km 24:57 7 40,88 km/t 2:48:07 14 14:24:07
122,8 km 3,8 km 5:25 10 42,09 km/t 2:53:32 14 14:29:32
126,6 km 1143,2 km 5:26 10 12624,29 km/t 2:58:58 14 14:34:58
130 km - 5:13 6 3:04:11 13 14:40:11
Total 130,4 km 3:04:11 13 42,48 km/t 3:04:11 13 14:40:11
 
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:25:11
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:29:23
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:42:05
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:18:18
CK Djurs 201819,7 KM3:45:31
Frederikshøj6,3 KM1:31:56
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:26
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:35:12
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM41:15
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:44:12
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:41:19
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:03
Skive Gadeløb (DCU) -1:11:15
Herning City Gadeløbet 1,8 KM1:17:41
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:54:57
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM4:01:59
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:38
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:15:44
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:48
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:47:55
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM52:11
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM36:00
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:45
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:21:10
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:53
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:07
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM3:05:39
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:39
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:10:22
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:10:22
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:54:42
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: peterlasse@live.dk