Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Resultater

Daniel Guld
Give Cykelklub
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 10
Samlet tid 3:16:28
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 6 af 12
Mænd 6 af 12
Point
Point 6
Detaljer
Distance i alt 130 km
Distance (omgang) 13 km
Gennemsnit omgang 19:38
39,70 km/t
Hurtigste omgang 18:09
42,96 km/t
Langsomste omgang 21:18
36,62 km/t
Deltager (#101)
Daniel Guld
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:47 39,43 km/t 19:47 6 09:19:47
Omgang 2 18:10 42,94 km/t 37:57 5 09:37:57
Omgang 3 19:09 40,73 km/t 57:06 7 09:57:06
Omgang 4 18:28 42,24 km/t 1:15:34 4 10:15:34
Omgang 5 19:43 39,56 km/t 1:35:17 2 10:35:17
Omgang 6 19:21 40,31 km/t 1:54:38 5 10:54:38
Omgang 7 19:48 39,39 km/t 2:14:26 10 11:14:26
Omgang 8 20:24 38,24 km/t 2:34:50 7 11:34:50
Omgang 9 20:20 38,36 km/t 2:55:10 7 11:55:10
Omgang 10 21:18 36,62 km/t 3:16:28 6 12:16:28
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:55:26
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:14
Bakkeløbet 2018120 KM3:01:36
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:20
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:56:24
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:30:12
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM35:10
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:53:57
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:50
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:21:43
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:34
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:35:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:31
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:25:04
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:58
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:59:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM2:55:58
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:37:28
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:21
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:49:42
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:08
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk