Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Resultater

Daniel Mathieu Vivier Brockhoff
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U15
Omgange 6
Samlet tid 1:33:49
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 12 af 25
Mænd 12 af 25
Point
Point 1
Detaljer
Distance i alt 45 km
Distance (omgang) 7,5 km
Gennemsnit omgang 15:38
28,78 km/t
Hurtigste omgang 11:40
38,54 km/t
Langsomste omgang 30:09
14,92 km/t
Deltager (#6)
Daniel Mathieu Vivier Brockhoff
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 13 år (14 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 30:09 14,93 km/t 30:09 13 14:45:09
Omgang 2 11:54 37,82 km/t 42:03 21 14:57:03
Omgang 3 11:40 38,57 km/t 53:43 5 15:08:43
Omgang 4 13:18 33,83 km/t 1:07:01 10 15:22:01
Omgang 5 13:32 33,25 km/t 1:20:33 14 15:35:33
Omgang 6 13:16 33,92 km/t 1:33:49 12 15:48:49
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel Mathieu Vivier
ArrangementDistanceNettotid
Marselisløbet 201412 KM1:40:13
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM1:44:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring13,1 KM1:30:59
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:21:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:32:51
Randers - Tornado Cup (DCU)9 KM1:14:29
CK Djurs 201814,1 KM1:13:53
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:21:33
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior12,2 KM1:03:03
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM26:00
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:15:44
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:09:42
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:03:51
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM58:05
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:28:26
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:40:20
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM1:02:24
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:23:08
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM1:03:57
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM55:34
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:10:36
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:10:29
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:15:17
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM58:41
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:04:13
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:17
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM8:17
Randers Bike Week #25,7 KM1:14:31
Randers Bike Week #25,7 KM1:14:31
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #312,4 KM1:02:53
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Randers Bike Week #415,5 KM1:20:18
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM58:08
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM58:01
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT15,1 KM24:17,62
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM59:32
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM1:25:46
Hobro løbet 20196,1 KM1:03:24
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM51:49
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM57:49
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk