Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Resultater

Frederik Uhre
Team O B Wiik - Dan Stillads
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:29:30
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 28 af 28
Mænd 28 af 28
Detaljer
Distance i alt 130 km
Distance (omgang) 13 km
Gennemsnit omgang 20:57
37,23 km/t
Hurtigste omgang 18:07
43,04 km/t
Langsomste omgang 21:56
35,54 km/t
Deltager (#167)
Frederik Uhre
Team O B Wiik - Dan Stillads
Danmark
Mand, 20 år (21 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:48 39,39 km/t 19:48 26 09:19:48
Omgang 2 18:08 43,01 km/t 37:56 16 09:37:56
Omgang 3 21:24 36,45 km/t 59:20 28 09:59:20
Omgang 4 20:54 37,32 km/t 1:20:14 28 10:20:14
Omgang 5 21:39 36,03 km/t 1:41:53 28 10:41:53
Omgang 6 20:50 37,44 km/t 2:02:43 28 11:02:43
Omgang 7 21:06 36,97 km/t 2:23:49 28 11:23:49
Omgang 8 21:48 35,78 km/t 2:45:37 28 11:45:37
Omgang 9 21:57 35,54 km/t 3:07:34 28 12:07:34
Omgang 10 21:56 35,56 km/t 3:29:30 28 12:29:30
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
Varde Marathon 201310 KM56:16
TV2 på Tour Varde 201526 KM43:32
Red Bull Rævejagt 201612 KM33:18
Red Bull Rævejagt 201612 KM49:25
Red Bull Rævejagt 201712 KM41:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:31:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:56:53
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:36:01
Frederikshøj6,3 KM1:32:04
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:28
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:04
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:50:32
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:24:15
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:26
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:18:43
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:34
Gran Fondo Denmark 201828,1 KM39:07
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:28:42
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:21:09
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:45:08
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:00
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:16
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:15:49
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:47:05
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM1:00:38
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM1:08:22
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1:02:21
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM55:07
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:27
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:26:32
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:10
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:30
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:12:51
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:46:01
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:59
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:11:23
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:17
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:53
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:30
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM14:42
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:05:53
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:05:53
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:34
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM3:03:14
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM7:04:23
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk