Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Resultater

Mads Andersen
Team OK Kvickly Odder
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:11:36
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 16 af 28
Mænd 16 af 28
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 130 km
Distance (omgang) 13 km
Gennemsnit omgang 19:09
40,71 km/t
Hurtigste omgang 18:05
43,12 km/t
Langsomste omgang 20:08
38,71 km/t
Deltager (#85)
Mads Andersen
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:49 39,36 km/t 19:49 27 09:19:49
Omgang 2 18:05 43,13 km/t 37:54 12 09:37:54
Omgang 3 19:13 40,59 km/t 57:07 24 09:57:07
Omgang 4 18:24 42,39 km/t 1:15:31 15 10:15:31
Omgang 5 18:05 43,13 km/t 1:33:36 4 10:33:36
Omgang 6 19:00 41,05 km/t 1:52:36 1 10:52:36
Omgang 7 19:22 40,28 km/t 2:11:58 2 11:11:58
Omgang 8 19:47 39,43 km/t 2:31:45 6 11:31:45
Omgang 9 20:09 38,71 km/t 2:51:54 14 11:51:54
Omgang 10 19:42 39,59 km/t 3:11:36 16 12:11:36
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:47:59
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:24:23
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:39:46
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:40
Bakkeløbet 2018120 KM3:01:47
CK Djurs 201819,7 KM3:01:30
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:30:38
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM41:37
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:14:13
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:04:56
Grindsted TT for B&U, Junior Cup28,1 KM37:58
Grindsted DCU CUP - U19 Cup119,4 KM2:47:51
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM34:15
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:50
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:50:02
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM2:28:39
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:27
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:14:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:15:40
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:26
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:33
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:00:26
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:28:59
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:02:20
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM51:40
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:11:13
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:48
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:02
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:38:52
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:22
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM1:04:55
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM4:37:21
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1:04:55
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM2:40:39
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM3:07:29
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM7:06:42
Spar Nords Gadeløb Skive 20201 KM1:11:09
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-34:12
Hvidovre CK DM U23 og Master Linjeløb31,5 KM3:48:28
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM3:14:16
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk