Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Resultater

Andreas Nielsen
Team OK Kvickly Odder
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:19:29
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 26 af 28
Mænd 26 af 28
Detaljer
Distance i alt 130 km
Distance (omgang) 13 km
Gennemsnit omgang 19:56
39,10 km/t
Hurtigste omgang 18:10
42,90 km/t
Langsomste omgang 22:44
34,29 km/t
Deltager (#84)
Andreas Nielsen
Team OK Kvickly Odder
Danmark
Mand, 22 år (23 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:45 39,49 km/t 19:45 15 09:19:45
Omgang 2 18:11 42,90 km/t 37:56 18 09:37:56
Omgang 3 19:12 40,63 km/t 57:08 27 09:57:08
Omgang 4 18:27 42,28 km/t 1:15:35 23 10:15:35
Omgang 5 19:45 39,49 km/t 1:35:20 23 10:35:20
Omgang 6 19:20 40,34 km/t 1:54:40 24 10:54:40
Omgang 7 19:44 39,53 km/t 2:14:24 22 11:14:24
Omgang 8 22:45 34,29 km/t 2:37:09 25 11:37:09
Omgang 9 21:46 35,83 km/t 2:58:55 26 11:58:55
Omgang 10 20:34 37,93 km/t 3:19:29 26 12:19:29
 
Omgangstider
Andre resultater for Andreas
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:58:16
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:36:42
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:41:57
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:21:35
CK Djurs 201819,7 KM3:45:05
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:34:10
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:11
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:51
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:39:09
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM41:53
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:14:49
Aalborg Gadeløb (DCU)2300 Meter1:19:35
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM4:04:45
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:40:24
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:09:42
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:44:33
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:35
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:33:56
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:30
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:34
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:54
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:38:06
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter26:21
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:00
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:07
Hobro løbet 201925,3 KM3:36:33
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:30
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-28:35
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM2:21:54
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk