Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Vejle Brand Løbet - Vejle CK

Results

Tristan Gilbert Jørgensen
Team Young Guns
Resultat

2 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U11
Omgange 2
Samlet tid 42:13
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 4 af 10
Mænd 4 af 10
Point
Point 10
Detaljer
Distance i alt 15 km
Distance (omgang) 7,5 km
Gennemsnit omgang 21:06
21,31 km/t
Hurtigste omgang 14:29
31,06 km/t
Langsomste omgang 27:44
16,22 km/t
Deltager (#7)
Tristan Gilbert Jørgensen
Team Young Guns
Danmark
Mand, 10 år (13 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:44 16,22 km/t 27:44 3 14:50:44
Omgang 2 14:29 31,06 km/t 42:13 4 15:05:13
 
Omgangstider
Andre resultater for Tristan Gilbert
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC10 KM855:14
3 Dage i Nord - #3 CAMPIONE CUP og SPAREKASSEN DANMARK-LØBET Aalborg5,5 KM161:09:17
3 Dage i Nord - #2 Campione Cup - Thy5 KM2555:23
3 Dage i Nord - #1 Campione Cup - Hjørring13,1 KM161:14:09
Agro Top løb 2022 - Skive3,8 KM41:12:46
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club23 KM141:24:13
DM Cyklecross 2022 - Grote Prijs CK Aarhus1500 Meter1049:00
Cross CUP 7 afdeling - Cykling Odense-651:43
Cyklecross Cup afd. 5 // Skrænten CC & JC Cykelklub-539:51
Cyklecross Cup afd. 4 // Skrænten CC & JC Cykelklub-633:46
Cross JFM - Vejen BC1,2 KM341:26
Grote Prijs CK Aarhus - Cross Cup #2 - Søndag2,5 KM541:21
Party Prijs – AftenCross – Cross Cup #1 - CK Aarhus - Lørdag2,2 KM541:33
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM657:15
3 Dage i Nord - #2 Thy5 KM738:47
3 Dage i Nord - #1 Sparkassen Vendsyssel Enkeltstartløbet13 KM625:45
Hobro løbet 202114,4 KM754:51
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 202113,56 KM851:06
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM7,25 KM657:34
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT11,26 KM421:11
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat15,6 KM132:51:23
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb12,4 KM1446:01
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium4,2 KM1851:50
Randers Bike Week 2021 #1 TT5,3 KM99:09
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 202114 KM351:21,22
Flyver Cup 2021 afd #1-linjeløb5,2 KM640:29,92
Flyver Cup 2021 afd #15,2 KM56:17,90
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM844:33
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM644:40
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP12 KM1547:36
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb4,1 KM726:39
Grote Prijs CK Aarhus XVIII - søndag2,3 KM434:40
Korona Prijs CK Aarhus XVI2,3 KM329:52
Middelfart 20207,6 KM847:33
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM947:48
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup10,5 KM1038:51
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb13,56 KM851:04
Herning JFM TT 20209,8 KM817:20
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1,2 KM612:56
Pilotløb for U11-U17 - Herning CK1,2 KM51:57
Randers Bike Week #4 Bjergløb15,6 KM141:04:46
Randers Bike Week 2020 (Overall/DCU Point)15,6 KM132:54:27
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM1247:49
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM1552:00
Randers Bike Week #1 TT5,3 KM159:52
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-622:50
CROSS POWERED BY CYKELSERVICE.DK - Aarhus MTB - 6. afd af Ceramic Speed Cup2,65 KM332:52
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)-722:20
Hydro løbet 2019 - Tønder10,5 KM2743:23
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT10 KM620:14,38
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb4,1 KM430:35
DM B&U - TT - Esbjerg11,3 KM922:37,52
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM528:26
CK Aarhus7,7 KM334:43
Randers Bike Week #415,5 KM533:57
Randers Bike Week #415,5 KM533:57
Randers Bike Week #312,4 KM525:36
Randers Bike Week #312,4 KM525:36
Randers Bike Week #25,7 KM525:56
Randers Bike Week #25,7 KM525:56
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM410:17
Randers Bike Week #1 - TT5,3 KM410:17
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER5,7 KM433:28
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM535:21
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM624:28
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM430:14
Horsens - U17 TORNADO CUP 16,4 KM227:27
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM323:32
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A15,6 KM254:41
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM328:48
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM436:22
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM330:20
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd13,1 KM429:01
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub5,8 KM326:49
Integoløbet Hedensted 7,21 KM230:40
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter216:56
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk