Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019

Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019

Results

Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance C
Placering   (baseret på nettotiden)
Samlet 4 af 11
Mænd 4 af 11
Point
Point 10
Detaljer
Hastighed 41,41 km/t
Tempo 1:26 min/km
Deltager (#164)
Claudiu Vasile
Cykle Clubben Hjørring
Rumænien
Mand, 25 år (28 i dag)
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid Samlet tid
Distance Tid Placering Tempo Tid Placering Klokken
6,0 Km 6 km 9:41,80 6 37,18 km/t 9:41,80 6 11:13:41
12,5 km 6,5 km 10:05,41 6 38,61 km/t 19:47,21 7 11:23:47
18,0 km 5,5 km 8:48,14 3 37,50 km/t 28:35,36 4 11:32:35
Mål 7 km 7:38,04 4 55,02 km/t 36:13,36 4 11:40:13
Total 25 km 36:13,36 4 41,41 km/t 36:13,36 4 11:40:13
 
Andre resultater for Claudiu
ArrangementDistancePlaceringNettotid
Allbike CX cup 20/21 #1 Randers-3211:09
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM182:20:09
Herning JFM TT 202027 KM1037:07
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM112:50:21
Jysk Energi Løbet 2020 - Holstebro 2020 - Kun B-C-D-H4018,4 KM92:45:50
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM362:49:39
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM371:09:31
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM3515:34
Hobro løbet 201925,3 KM132:36:47
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM62:35:28
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM162:16:29
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM1243:16,45
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM132:25:05
CK Aarhus18,2 KM103:12:31
Randers Bike Week #415,5 KM143:06:05
Randers Bike Week #415,5 KM233:06:05
Randers Bike Week #312,4 KM122:35:14
Randers Bike Week #312,4 KM212:35:14
Randers Bike Week #215,4 KM132:46:11
Randers Bike Week #215,4 KM232:46:09
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM414:55
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM714:55
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM62:19:26
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM42:04:22
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM42:18:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM222:00:52
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM171:45:17
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM72:22:35
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM42:09:18
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM22:00:17
Integoløbet Hedensted 11,23 KM11:49:18
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM62:02:28
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM121:57:15
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM161:50:55
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM62:30:14
Randers Bike Week #44,2 KM41:13:46
Randers Bike Week #44,2 KM71:13:46
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM76:43:57
Randers Bike Week #312,4 KM122:07:50
Randers Bike Week #312,4 KM72:09:50
Randers Bike Week #215,5 KM152:46:21
Randers Bike Week #215,5 KM92:46:21
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1434:04
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM634:04
Rødspætteløbet 2018100 KM42:38:50
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM122:19:01
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM172:16:23
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM271:58:02
RUNDT OM ROLD 201855 KM101:27:03
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: roy.andersen@stofanet.dk