Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U

Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U

Resultater

Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 9
Samlet tid 2:37:56
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 18
Mænd 1 af 18
Point
Point 20
Detaljer
Distance i alt 109,8 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 17:32
41,71 km/t
Hurtigste omgang 16:21
44,75 km/t
Langsomste omgang 22:34
32,42 km/t
Deltager (#56)
Mads Østergaard Kristensen
Team Herning CK Elite
Danmark
Mand, 21 år (22 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 22:34 32,44 km/t 22:34 1 12:52:34
Omgang 2 16:22 44,73 km/t 38:56 2 13:08:56
Omgang 3 16:33 44,23 km/t 55:29 1 13:25:29
Omgang 4 16:52 43,40 km/t 1:12:21 1 13:42:21
Omgang 5 16:53 43,36 km/t 1:29:14 1 13:59:14
Omgang 6 17:02 42,97 km/t 1:46:16 2 14:16:16
Omgang 7 16:57 43,19 km/t 2:03:13 1 14:33:13
Omgang 8 17:13 42,52 km/t 2:20:26 1 14:50:26
Omgang 9 17:30 41,83 km/t 2:37:56 1 15:07:56
 
Omgangstider
Andre resultater for Mads Østergaard
ArrangementDistanceNettotid
TV2 på Tour Varde 201578 KM1:55:29
3 Dage i Nord - #1 Hjørring153,6 KM3:51:39
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM4:01:58
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:25:11
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM3:27:56
GP Volkswagen Herning - DCU Cup1189,4 KM4:59:20
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM3:16:49
CK Djurs 201819,7 KM3:48:04
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM3:30:47
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM3:22:20
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:34:40
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM38:59
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM3:44:02
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM30:32
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM3:44:35
Grindsted DCU CUP - U19 Cup193,4 KM4:12:39
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM1:11:56
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:19
Randers Bike Week #312,4 KM2:28:19
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:33:32
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM9:02:54
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM31:56
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM3:58:59
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:08
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:31:43
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:13
Integoløbet Hedensted 11,23 KM3:13:47
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM3:08:04
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:27
3 Dage i Nord - #2 Thy159 KM3:42:36
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:48:37
Kel-Berg GP Herning 2019 - Demin Cup 1 afd.194,9 KM4:29:54
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:10:35
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:46:10
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM3:29:54
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:08:40
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM48:07
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:25
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:03:20
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:13
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:25
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #312,4 KM3:00:28
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Randers Bike Week #415,5 KM3:32:33
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:33:41
Herning City Gadeløbet 20191,8 KM1:17:10
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com