Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U

Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U

Results

Sune Guldbrand Hansen
Vejle Cykel Klub
Resultat

9 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 9
Samlet tid 2:44:00
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 8 af 11
Mænd 8 af 11
Point
Point 4
Detaljer
Distance i alt 109,8 km
Distance (omgang) 12,2 km
Gennemsnit omgang 18:13
40,17 km/t
Hurtigste omgang 16:47
43,60 km/t
Langsomste omgang 23:08
31,64 km/t
Deltager (#35)
Sune Guldbrand Hansen
Vejle Cykel Klub
Danmark
Mand, 34 år (36 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 23:08 31,64 km/t 23:08 8 12:53:08
Omgang 2 16:47 43,61 km/t 39:55 2 13:09:55
Omgang 3 16:58 43,14 km/t 56:53 8 13:26:53
Omgang 4 17:17 42,35 km/t 1:14:10 5 13:44:10
Omgang 5 17:34 41,67 km/t 1:31:44 5 14:01:44
Omgang 6 18:10 40,29 km/t 1:49:54 4 14:19:54
Omgang 7 17:21 42,19 km/t 2:07:15 6 14:37:15
Omgang 8 18:25 39,75 km/t 2:25:40 5 14:55:40
Omgang 9 18:20 39,93 km/t 2:44:00 8 15:14:00
 
Omgangstider
Andre resultater for Sune Guldbrand
ArrangementDistanceNettotid
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:38:43
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM2:58:54
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:42
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:05:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:20
CK Djurs 201819,7 KM2:47:54
Frederikshøj6,3 KM1:32:06
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:47:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:03
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:21:34
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -56:24
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:24:51
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:18
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:51:19
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:30:31
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:35:57
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:53:50
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:19:57
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:56:26
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:08:42
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:25
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:06
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:29:05
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:50
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:32:44
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:25
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter20:26
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:51
CK Aarhus18,2 KM3:27:35
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:47:58
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM34:49,45
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM2:38:32
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:46,61
Hobro løbet 201925,3 KM2:25:24
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:37:34
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-27:11
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM2:28:25
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM2:19:58
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM2:07:32
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:43:14
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: Johannes.ollerup.sall@gmail.com