Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT

Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT

Resultater

Tore Troelsen
Herning Cykle Klub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

Nettotid

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Placering   (baseret på nettotiden)
Samlet 18 af 30
Mænd 18 af 30
Point
Point 1
Detaljer
Hastighed 38,63 km/t
Tempo 1:33 min/km
Deltager (#16)
Tore Troelsen
Herning Cykle Klub
Danmark
Mand, 14 år
Andre resultater for Tore
ArrangementDistanceNettotid
CYKLER OG FRITID GADELØB1 KM30:14
Stevens Cross Cup 2017/18 - #1-36:32
Stevens Cross Cup 2017/18 - #2-29:05
Stevens Cross Cup 2017/18 - #31,45 KM25:14
Stevens Cross Cup 2017/18 - #41,85 KM28:05
3 Dage i Nord - #2 Thy7 KM1:11:17
3 Dage i Nord - #3 Aalborg5,5 KM1:09:20
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM1:19:54
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:23:22
Rundt I Trehøje (Motion) 201865 KM1:37:24
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM1:20:58
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM1:13:22
Snejbjerg JFM TT 14,5 KM23:24
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup5,8 KM1:12:00
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 8,5 KM58:04
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 13,97 KM21:41
U23 DM - Esbjerg + B&U (DCU) 11,3 KM1:17:36
Grindsted TT for B&U, Junior Cup15,5 KM25:16
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup12,1 KM1:25:59
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -34:26
CK Aarhus (DCU) 7,7 KM1:01:56
Herning City Gadeløbet 1,6 KM23:55
Brædstrup - Ikke A (DCU)7,4 KM1:05:08
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)11 KM1:00:46
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU)23,5 KM1:25:37
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)6,1 KM1:08:01
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM1:28:48
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)10,5 KM52:52
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM57:32
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM23:28
SKJOLDS VÆRKSTED cykelcross i Fredericia0,9 KM29:39
Cykelgear.dk cx Aalborg - CeramicSpeed Cup1,5 KM29:16
DM / Cycling Odense CykleCros2600 Meter33:57
Allbike CX cup #3 Randers-27:36
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM1:17:16
CK Djurs - Kolind Løbet 201914,1 KM1:13:33
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM1:17:31
Agro Top løbet 2019 - Skive3,8 KM57:54
Vejle Brand Løbet - Vejle CK7,5 KM1:33:47
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM1:04:17
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM1:13:29
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 412,2 KM1:05:54
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers9 KM58:18
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM1:00:26
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding11 KM54:35
CK Aarhus7,7 KM1:07:51
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 57,4 KM55:51
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb18,4 KM1:59:07
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM2:01:40
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM1:50:51
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:18:54
Allbike CX cup 19/20 #1 (Stoholm)-22:20
Grote Prijs CK Aarhus - Lørdag2,3 KM29:05
Cross - Vejen BC0,9 KM34:19
Cross - Fredericia Trihjulet2,2 KM38:44
Allbike CX cup 19/20 #2 (Hasle Bakker)2,6 KM22:37
Vejle Supercross + J/F Mesterskab (Søndag)2,65 KM30:44
Allbike CX cup 19/20 #3 (Uldum)-26:59
Allbike CX cup 19/20 #4 (Viborg)-29:42
Allbike CX cup 19/20 #5 (Randers)-25:05
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk