De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
Nettotid
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | U15 |
Point | 18 |
Detaljer
Distance | 15,1 km |
Nettotid | 23:35,42 |
Starttidspunkt | 10:52:00 |
Sluttidspunkt | 11:15:35 |
Dato | 7. september 2019 |
Detaljer
Hastighed | 38,41 km/t |
Tempo | 1:33 min/km |
Deltager (#30)
Mathias Hedevang Christensen | |
Horsens Amatør Cykleklub | |
Danmark | |
Mand, 13 år (18 i dag) |
Mellemtider
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Mellemtid | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Distance | Tid | Tempo | Tid | Klokken | ||||
5 Km | 5 km | 7:29,64 | 40,09 km/t | 7:29,64 | 10:59:29 | |||
10,1 Km | 5,1 km | 8:25,46 | 36,28 km/t | 15:55,11 | 11:07:55 | |||
Mål | 5 km | 7:40,31 | 39,10 km/t | 23:35,42 | 11:15:35 | |||
Total | 15,1 km | 23:35,42 | 38,41 km/t | 23:35,42 | 11:15:35 | |||
Andre resultater for Mathias Hedevang
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Holbæk CS - FINALE DEMIN Cup // Ladies Cup // Uno-X Cup | 01-10-2023 | 25,8 KM | 51 | 5 omgange | 3:01:40,53 | 42,60 km/t | 1:24 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 24-09-2023 | 8,6 KM | 24 | 11 omgange | 2:06:40 | 44,81 km/t | 1:20 min/km |
Tønder ACR løbet 2023 | 23-09-2023 | 24,8 KM | 23 | 5 omgange | 2:48:58 | 44,03 km/t | 1:21 min/km |
KONGGAARD Løbet præsenteret af CK Aarhus & Team JS.dk - Demin, Uno-X & Ladies Cup | 10-09-2023 | 15 KM | 38 | 8 omgange | 2:50:16 | 42,29 km/t | 1:25 min/km |
CAMPIONE Hobro løbet 2023 - Jysk-Fynsk Mesterskab 2023 linieløb | 13-08-2023 | 14,4 KM | 28 | 6 omgange | 2:09:00 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week 2023 #4 Bjergløb | 06-08-2023 | 15,6 KM | 47 | 7 omgange | 2:44:32 | 39,82 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week 2023 #3 Landevejsløb | 05-08-2023 | 12,4 KM | 55 | 9 omgange | 2:38:56 | 42,13 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2023 #2 Kriterium | 04-08-2023 | 4,2 KM | 10 | 10 omgange | 58:44 | 42,90 km/t | 1:23 min/km |
Randers Bike Week 2023 #1 TT | 03-08-2023 | 10,6 KM | 27 | 13:53 | 13:53 | 45,77 km/t | 1:18 min/km |
Nakskov CC- TT - DM U19 / U19P & alle klasser | 03-06-2023 | 27 KM | 52 | 38:59 | 38:59 | 41,54 km/t | 1:26 min/km |
Principia Løbet Randers/3. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 29-05-2023 | 12 KM | 10 | 9 omgange | 2:41:35 | 40,10 km/t | 1:29 min/km |
Herning LØBET/2. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 28-05-2023 | 23,8 KM | 13 | 5 omgange | 2:46:41 | 42,83 km/t | 1:24 min/km |
Horsens Løbet/1. afd. CAMPIONE PINSE CUP 2023 | 27-05-2023 | 19,2 KM | 25 | 6 omgange | 2:52:34 | 40,05 km/t | 1:29 min/km |
Tour de Himmelfart - Overall DCU Point | 20-05-2023 | 131,4 KM | 26 | 7:51:44 | 7:51:44 | 16,71 km/t | 3:35 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 5 Kongeetapen | 20-05-2023 | 16,2 KM | 48 | 8 omgange | 3:18:48 | 39,11 km/t | 1:32 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 4 Linjeløb | 19-05-2023 | 15,7 KM | 9 | 5 omgange | 1:52:38 | 41,81 km/t | 1:26 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 3 Enkeltstart | 19-05-2023 | 12,8 KM | 5 | 15:51,56 | 15:49,85 | 48,51 km/t | 1:14 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 2 Gadeløb | 18-05-2023 | 1,7 KM | 48 | 16 omgange | 36:20 | 44,91 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Himmelfart - Etape 1 Linjeløb | 18-05-2023 | 19,3 KM | 1 | 4 omgange | 1:48:17 | 42,77 km/t | 1:24 min/km |
Herre C Holbæk (Youth Tour 2023 #4 RR) | 07-05-2023 | 9,18 KM | 14 | 12 omgange | 2:52:49 | 38,24 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour #3 + Master A/B/C H60+H70 Ringsted 2023 | 06-05-2023 | 7,5 KM | 2 | 12 omgange | 2:15:13 | 39,94 km/t | 1:30 min/km |
Youth Tour 2023 #2 Kriterium | 05-05-2023 | 5,24 KM | 5 | 1:05:53 | 1:05:53 | 38,15 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour 2023 #1 Prolog | 05-05-2023 | 5,2 KM | 5 | 1 omgange | 7:31 | 41,49 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC Løbet 2023 | 30-04-2023 | 15 KM | 6 | 6 omgange | 2:22:32 | 37,88 km/t | 1:35 min/km |
Slagelseløbet - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup | 16-04-2023 | 25,3 KM | 16 | 4 omgange | 2:15:28,09 | 44,82 km/t | 1:20 min/km |
Næstved BC - Demin Cup // Ladies Cup // UNO-X Cup 2023 (Enkeltstart) | 15-04-2023 | 25,3 KM | 6 | 32:19,75 | 32:19,75 | 46,95 km/t | 1:16 min/km |
Meldgaardløbet 2023 - Rødekro Cykle Club | 02-04-2023 | 23 KM | 6 | 5 omgange | 3:01:47 | 37,95 km/t | 1:34 min/km |
Cykler & Fritid Ikast - Vangàrd Gadeløb | 17-06-2022 | 1,4 KM | 2 | 30 omgange | 1:02:25 | 40,37 km/t | 1:29 min/km |
Horsens - Demin Cup - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2022 | 18,9 KM | 22 | 6 omgange | 3:01:52 | 37,41 km/t | 1:36 min/km |
Randers 2022 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 06-06-2022 | 12 KM | 1 | 9 omgange | 2:43:08 | 39,72 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2022 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 05-06-2022 | 23,8 KM | 48 | 5 omgange | 2:58:23 | 40,03 km/t | 1:29 min/km |
Give Elementer løbet 2022 - Give Cykelklub | 08-05-2022 | 18,3 KM | 4 | 7 omgange | 3:20:30 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Hobro løbet 2022 | 07-05-2022 | 14,4 KM | 6 | 6 omgange | 2:16:26 | 37,99 km/t | 1:34 min/km |
Kolding BC Løbet 2022 | 01-05-2022 | 15 KM | 12 | 6 omgange | 2:19:58 | 38,58 km/t | 1:33 min/km |
Davidsen løbet 2022 - Vejen BC | 30-04-2022 | 23 KM | 10 | 4 omgange | 2:07:45 | 43,20 km/t | 1:23 min/km |
Meldgaardløbet 2022 - Rødekro Cykle Club | 27-03-2022 | 23 KM | 21 | 5 omgange | 2:52:29 | 40,00 km/t | 1:29 min/km |
Tønder ACR - Hydro løbet 2021 | 25-09-2021 | 27,6 KM | 6 | 4 omgange | 2:35:09 | 42,69 km/t | 1:24 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 10 | 6 omgange | 2:10:43 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Odder CK | 18-09-2021 | 25,3 KM | 13 | 4 omgange | 2:35:25 | 39,07 km/t | 1:32 min/km |
Middelfart 2021 | 04-09-2021 | 8,4 KM | 18 | 9 omgange | 2:10:42 | 34,70 km/t | 1:43 min/km |
DM B&U - Holstebro CC - Linjeløb | 29-08-2021 | 10,8 KM | 3 | 7 omgange | 1:49:03 | 41,59 km/t | 1:26 min/km |
DM for Børn og Unge sponsored by GRASPOR - Holstebro CC | 28-08-2021 | 15,1 KM | 8 | 19:23,01 | 19:23,01 | 46,74 km/t | 1:17 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM | 15-08-2021 | 11,26 KM | 6 | 6 omgange | 1:44:23 | 38,83 km/t | 1:32 min/km |
Hedensted / Horsens 2020 - Master DM TT | 14-08-2021 | 11,26 KM | 2 | 2 omgange | 32:16 | 41,87 km/t | 1:25 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 56 | 5:23:12 | 5:23:12 | 2,90 km/t | 20:43 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 76 | 5 omgange | 2:03:38 | 30,09 km/t | 1:59 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 8 | 10 omgange | 1:06:05 | 38,13 km/t | 1:34 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 6 | 14:42 | 14:42 | 43,24 km/t | 1:23 min/km |
DM i enkeltstart (TT) 2021 - Give | 17-06-2021 | 29,4 KM | 14 | 39:35 | 39:35 | 44,56 km/t | 1:20 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 1 | 3 omgange | 1:45:15 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 13 | 2 omgange | 1:22:24,79 | 41,24 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 1 | 5 omgange | 1:46:23 | 33,84 km/t | 1:46 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 1 | 3 omgange | 1:48:00 | 39,66 km/t | 1:30 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 10 | 5 omgange | 1:57:35 | 36,74 km/t | 1:37 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 15 | 5 omgange | 1:23:06,48 | 38,08 km/t | 1:34 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 4 | 18 omgange | 43:06,61 | 40,91 km/t | 1:27 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 3 | 20:37,59 | 20:37,59 | 42,18 km/t | 1:25 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 3 | 8 omgange | 1:31:50,32 | 39,23 km/t | 1:31 min/km |
Holbæk CS Demin Cup //Ladies Cup // Uno-X Cup 1. afd. | 18-04-2021 | 27,4 KM | 8 | 2 omgange | 1:20:28,71 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 23 | 10 omgange | 1:04:10 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 17 | 3 omgange | 2:03:00 | 40,39 km/t | 1:29 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 2 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 13 | 22:54 | 22:54 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 3 | 40 omgange | 40:32 | 44,40 km/t | 1:21 min/km |
Tour de Tønder 2 - 2020 | 30-08-2020 | 750 Meter | 2 | 16 omgange | 16:11 | 44,45 km/t | 1:20 min/km |
Tour de Tønder 2- DCU POINT - 2020 | 30-08-2020 | - | 2 | 0:02 | 0:02 | 0,00 km/t | - min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 29 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 57 | 10 omgange | 1:09:28 | 36,27 km/t | 1:39 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 72 | 17:12 | 17:12 | 36,96 km/t | 1:37 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 18 | 8 omgange | 1:44:14 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 19 | 3 omgange | 2:12:34 | 37,47 km/t | 1:36 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb | 08-09-2019 | 18,4 KM | 1 | 2 omgange | 59:32 | 37,08 km/t | 1:37 min/km |
DM B&U - Esbjerg - Linjeløb | 01-09-2019 | 11,3 KM | 13 | 4 omgange | 1:12:56 | 37,18 km/t | 1:36 min/km |
DM B&U - TT - Esbjerg | 31-08-2019 | 13,9 KM | 12 | 21:16,22 | 21:16,22 | 39,21 km/t | 1:31 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 7,4 KM | 4 | 5 omgange | 58:01 | 38,26 km/t | 1:34 min/km |
CK Aarhus | 17-08-2019 | 7,7 KM | 4 | 5 omgange | 1:07:50 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding | 10-08-2019 | 11 KM | 5 | 3 omgange | 55:31 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 5 | 3 omgange | 1:00:26 | 36,04 km/t | 1:39 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 8,5 KM | 5 | 4 omgange | 56:26 | 36,14 km/t | 1:39 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 9 KM | 5 | 4 omgange | 58:18 | 37,05 km/t | 1:37 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 12,2 KM | 14 | 3 omgange | 1:05:54 | 33,32 km/t | 1:48 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 3 | 3 omgange | 1:13:29 | 35,02 km/t | 1:42 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 4 | 2 omgange | 1:04:36 | 35,29 km/t | 1:42 min/km |
Vejle Brand Løbet - Vejle CK | 25-05-2019 | 7,5 KM | 2 | 6 omgange | 1:33:47 | 28,79 km/t | 2:05 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 3,8 KM | 2 | 10 omgange | 57:54 | 39,37 km/t | 1:31 min/km |
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A | 05-05-2019 | 21,6 KM | 1 | 2 omgange | 1:17:31 | 33,43 km/t | 1:47 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 14,1 KM | 9 | 3 omgange | 1:13:33 | 34,50 km/t | 1:44 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 2 | 2 omgange | 1:17:16 | 35,72 km/t | 1:40 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 13 | 4 omgange | 57:22 | 35,97 km/t | 1:40 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 10,5 KM | 17 | 3 omgange | 53:16 | 35,48 km/t | 1:41 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 6,1 KM | 9 | 7 omgange | 1:08:01 | 37,66 km/t | 1:35 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 7 | 2 omgange | 1:25:37 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 11 KM | 8 | 3 omgange | 1:00:46 | 32,58 km/t | 1:50 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 7,4 KM | 14 | 5 omgange | 1:05:08 | 34,08 km/t | 1:45 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 9 | 6 omgange | 1:18:49 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
Herning City Gadeløbet | 31-08-2018 | 1,6 KM | 12 | 10 omgange | 24:57 | 38,46 km/t | 1:33 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 18 | 5 omgange | 1:10:08 | 32,94 km/t | 1:49 min/km |
Middelfart - KUN B&U Klasser - Tornado Cup | 24-06-2018 | 12,1 KM | 17 | 4 omgange | 1:30:29 | 32,09 km/t | 1:52 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 26 | 3 omgange | 1:19:22 | 32,20 km/t | 1:51 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 12,2 KM | 18 | 3 omgange | 1:02:57 | 34,88 km/t | 1:43 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 32 | 3 omgange | 1:21:19 | 31,87 km/t | 1:52 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 12 | 4 omgange | 1:03:34 | 33,98 km/t | 1:45 min/km |
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup | 22-04-2018 | 25,4 KM | 20 | 2 omgange | 1:32:46 | 32,86 km/t | 1:49 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk