Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb

Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb

Results

Sune Guldbrand Hansen
Vejle Cykel Klub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

6 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 6
Samlet tid 2:38:32
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 16 af 29
Mænd 16 af 29
Point
Point 0
Detaljer
Distance i alt 110,4 km
Distance (omgang) 18,4 km
Gennemsnit omgang 26:25
41,78 km/t
Hurtigste omgang 25:39
43,03 km/t
Langsomste omgang 27:33
40,07 km/t
Deltager (#35)
Sune Guldbrand Hansen
Vejle Cykel Klub
Danmark
Mand, 34 år (36 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 27:11 40,61 km/t 27:11 16 12:42:11
Omgang 2 25:59 42,49 km/t 53:10 16 13:08:10
Omgang 3 25:40 43,01 km/t 1:18:50 10 13:33:50
Omgang 4 25:53 42,65 km/t 1:44:43 12 13:59:43
Omgang 5 26:16 42,03 km/t 2:10:59 13 14:25:59
Omgang 6 27:33 40,07 km/t 2:38:32 16 14:53:32
 
Omgangstider
Andre resultater for Sune Guldbrand
ArrangementDistanceNettotid
PostNord Danmark Rundt ”Kongeetapen” 2016166,65 KM4:38:43
Rødekro Cykle Club RKCC24,1 KM2:58:54
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM3:02:42
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:47:36
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM3:05:04
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:38:20
CK Djurs 201819,7 KM2:47:54
Frederikshøj6,3 KM1:32:06
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:47:41
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM3:00:03
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:21:34
"Rundt om Vandtårnet" Esbjerg (DCU) -56:24
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:24:51
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:23:18
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:51:19
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM2:30:31
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM2:35:57
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:53:50
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:19:57
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:56:26
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:08:42
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:31
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:34:25
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:06
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:29:05
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:55
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM3:04:50
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:44:00
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:32:44
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:25
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter20:26
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:37:51
CK Aarhus18,2 KM3:27:35
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM2:47:58
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 201925 KM34:49,45
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT26,4 KM36:46,61
Hobro løbet 201925,3 KM2:25:24
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM2:37:34
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-27:11
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser14,4 KM2:28:25
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM2:19:58
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC 9,7 KM2:07:32
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM3:43:14
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk