De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
6 omgange
Timer
Minutter
Sekunder
Distance | B |
Omgange | 6 |
Samlet tid | 2:36:57 |
Point | 2 |
Detaljer
Starttidspunkt | 12:15:00 |
Dato | 8. september 2019 |
Detaljer
Distance i alt | 110,4 km |
Distance (omgang) | 18,4 km |
Gennemsnit omgang | 26:09 42,20 km/t |
Hurtigste omgang | 25:38 43,06 km/t |
Langsomste omgang | 27:12 40,59 km/t |
Deltager (#15)
Emil Tønnesen | |
Cykling Odense | |
Danmark | |
Mand, 25 år (30 i dag) |
Omgange
Vælg visning af placering:
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang | Samlet tid | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Tid | Tempo | Tid | Placering | Klokken | ||||
Omgang 1 | 27:12 | 40,59 km/t | 27:12 | 22 | 12:42:12 | |||
Omgang 2 | 25:59 | 42,47 km/t | 53:11 | 24 | 13:08:11 | |||
Omgang 3 | 25:38 | 43,06 km/t | 1:18:50 | 11 | 13:33:50 | |||
Omgang 4 | 25:54 | 42,60 km/t | 1:44:44 | 18 | 13:59:44 | |||
Omgang 5 | 25:54 | 42,61 km/t | 2:10:39 | 11 | 14:25:39 | |||
Omgang 6 | 26:18 | 41,97 km/t | 2:36:57 | 11 | 14:51:57 | |||
Omgangstider
Andre resultater for Emil
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Fri Bike Shop - Sønderborg | 25-09-2022 | 8,6 KM | 24 | 15 omgange | 2:50:11 | 45,48 km/t | 1:19 min/km |
Tønder ACR løbet 2022 | 24-09-2022 | 24,8 KM | 11 | 6 omgange | 3:09:51 | 47,03 km/t | 1:16 min/km |
Spar Nords gadeløb - Skive | 12-08-2022 | 1 KM | 29 | 3 omgange | 1:09:59 | 2,57 km/t | 23:19 min/km |
Hadsten Gadeløb 2022 | 11-08-2022 | 1400 Meter | 25 | 15 omgange | 35:45 | 35,24 km/t | 1:42 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2022 // PI | 26-05-2022 | 17,3 KM | 24 | 8 omgange | 3:24:02,86 | 40,70 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Danmark løbet - Fredericia Cycle Club | 15-05-2022 | 9,07 KM | 36 | 14 omgange | 2:46:32 | 45,75 km/t | 1:18 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg | 26-09-2021 | 8,6 KM | 49 | 14 omgange | 2:42:59 | 44,32 km/t | 1:21 min/km |
Hobro løbet 2021 | 19-09-2021 | 14,4 KM | 17 | 8 omgange | 2:46:03 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 7 | 7 omgange | 2:37:52 | 39,90 km/t | 1:30 min/km |
Fredericia CC 2021 | 04-09-2021 | 9 KM | 6 | 11 omgange | 2:30:03 | 39,59 km/t | 1:30 min/km |
GripGrab Grand Prix 2021 - Nørrebro ck | 28-08-2021 | 2 KM | 3 | 17 omgange | 51:03,35 | 39,96 km/t | 1:30 min/km |
Vejle CK 2021 | 22-08-2021 | 13 KM | 6 | 9 omgange | 2:50:37 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #4 Bjergløb | 08-08-2021 | 15,6 KM | 11 | 7 omgange | 2:47:57 | 39,01 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week 2021 Samlet Resultat | 08-08-2021 | 15,6 KM | 4 | 6:48:49 | 6:48:49 | 2,29 km/t | 26:12 min/km |
Randers Bike Week 2021 #3 Landevejsløb | 07-08-2021 | 12,4 KM | 2 | 9 omgange | 2:41:52 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week 2021 #2 Kriterium | 06-08-2021 | 4,2 KM | 1 | 10 omgange | 1:04:12 | 39,25 km/t | 1:31 min/km |
Randers Bike Week 2021 #1 TT | 05-08-2021 | 10,6 KM | 31 | 15:02 | 15:02 | 42,29 km/t | 1:25 min/km |
Amager Cykle Ring 80 års Jubilæumsløb 2021 | 27-06-2021 | 14 KM | 4 | 9 omgange | 2:47:58,67 | 45,01 km/t | 1:19 min/km |
Sorø BC Linjeløb 2021 | 20-06-2021 | 10,3 KM | 7 | 10 omgange | 2:28:59,62 | 41,48 km/t | 1:26 min/km |
Birkerød BC & Lyngby CC Grand Prix 2021 | 13-06-2021 | 9,4 KM | 13 | 11 omgange | 2:28:46,82 | 41,70 km/t | 1:26 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 9 | 4 omgange | 2:33:16 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club | 05-06-2021 | 23 KM | 18 | 5 omgange | 2:49:07 | 40,80 km/t | 1:28 min/km |
Slagelseløbet 2021 | 30-05-2021 | 28,32 KM | 2 | 4 omgange | 2:36:57,36 | 43,30 km/t | 1:23 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 14 | 5 omgange | 2:54:36 | 40,89 km/t | 1:28 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 14 | 8 omgange | 2:59:10 | 38,58 km/t | 1:33 min/km |
Frederikshøj Windowmaster løbet 2021 | 16-05-2021 | 12,2 KM | 9 | 9 omgange | 2:38:52 | 41,47 km/t | 1:26 min/km |
Frederiksberg EL Løbet 2021 // PI | 13-05-2021 | 17,3 KM | 5 | 6 omgange | 2:26:18,77 | 42,57 km/t | 1:24 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 7 | 36 omgange | 42:03 | 51,36 km/t | 1:10 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 20,3 KM | 5 | 5 omgange | 2:20:09 | 43,45 km/t | 1:22 min/km |
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U | 06-09-2020 | - | 15 | 2 omgange | 28:35 | 0,00 km/t | - min/km |
C.H. Byg - FN Entreprise Løbet - Fredericia CC | 05-09-2020 | 9,7 KM | 20 | 8 omgange | 2:07:24 | 36,54 km/t | 1:38 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 29-09-2019 | 8,6 KM | 9 | 12 omgange | 2:29:40 | 41,37 km/t | 1:27 min/km |
Hydro løbet 2019 - Tønder | 28-09-2019 | 27,6 KM | 1 | 4 omgange | 2:37:29 | 42,06 km/t | 1:25 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 10 | 4 omgange | 2:25:22 | 41,77 km/t | 1:26 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 6 | 5 omgange | 3:07:04 | 40,57 km/t | 1:28 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 26,4 KM | 12 | 37:22,04 | 37:22,04 | 42,39 km/t | 1:24 min/km |
Grenaa Cykle Club OK/Kvickly TT løbet 2019 | 01-09-2019 | 25 KM | 16 | 36:42,52 | 36:42,52 | 40,86 km/t | 1:28 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 14 | 6 omgange | 2:48:15 | 40,44 km/t | 1:29 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 8 | 9 omgange | 3:41:07 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #4 | 04-08-2019 | 15,5 KM | 22 | 9 omgange | 3:41:07 | 37,85 km/t | 1:35 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 6 | 10 omgange | 3:07:02 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #3 | 03-08-2019 | 12,4 KM | 19 | 10 omgange | 3:07:02 | 39,78 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 10 | 9 omgange | 3:30:01 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #2 | 02-08-2019 | 15,4 KM | 24 | 9 omgange | 3:30:01 | 39,60 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 19 | 15:22 | 15:22 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #1 - TT | 01-08-2019 | 10,6 KM | 36 | 15:22 | 15:22 | 41,35 km/t | 1:27 min/km |
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER | 22-06-2019 | 12,1 KM | 2 | 8 omgange | 2:25:21 | 39,96 km/t | 1:30 min/km |
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2 | 16-06-2019 | 25,5 KM | 7 | 4 omgange | 2:32:44 | 40,07 km/t | 1:29 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 9 | 5 omgange | 2:45:59 | 43,02 km/t | 1:23 min/km |
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U | 02-06-2019 | 12,2 KM | 4 | 9 omgange | 2:43:57 | 40,18 km/t | 1:29 min/km |
Horsens - U17 TORNADO CUP 1 | 26-05-2019 | 19 KM | 13 | 6 omgange | 3:04:49 | 37,01 km/t | 1:37 min/km |
Agro Top løbet 2019 - Skive | 11-05-2019 | 17 KM | 13 | 7 omgange | 2:57:06 | 40,32 km/t | 1:29 min/km |
CK Djurs - Kolind Løbet 2019 | 28-04-2019 | 19,7 KM | 8 | 6 omgange | 2:50:24 | 41,62 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #3 Aalborg | 22-04-2019 | 17,8 KM | 33 | 6 omgange | 2:34:22 | 41,51 km/t | 1:26 min/km |
3 Dage i Nord - #2 Thy | 21-04-2019 | 23 KM | 22 | 5 omgange | 2:48:23 | 40,98 km/t | 1:27 min/km |
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd | 20-04-2019 | 21,4 KM | 23 | 6 omgange | 3:09:55 | 40,56 km/t | 1:28 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 18 | 5 omgange | 2:59:18 | 38,48 km/t | 1:33 min/km |
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU) | 30-09-2018 | 8,6 KM | 6 | 11 omgange | 2:33:38 | 36,94 km/t | 1:37 min/km |
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU) | 29-09-2018 | 27,5 KM | 9 | 4 omgange | 2:54:31 | 37,82 km/t | 1:35 min/km |
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 16-09-2018 | 25,3 KM | 1 | 3 omgange | 1:51:54 | 40,69 km/t | 1:28 min/km |
Odder + Demin Junior Cup #8 - 3 afd. Xtreme Cup (DCU) | 15-09-2018 | 23,5 KM | 9 | 4 omgange | 2:28:50 | 37,89 km/t | 1:35 min/km |
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU) | 09-09-2018 | 15,3 KM | 9 | 6 omgange | 2:18:07 | 39,88 km/t | 1:30 min/km |
Brædstrup - Ikke A (DCU) | 02-09-2018 | 18,9 KM | 5 | 5 omgange | 2:24:23 | 39,27 km/t | 1:31 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 16,7 KM | 5 | 6 omgange | 2:27:17 | 40,82 km/t | 1:28 min/km |
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) | 09-06-2018 | 25 KM | 4 | 3:51:49 | 34:49 | 43,08 km/t | 1:23 min/km |
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) | 03-06-2018 | 25,5 KM | 8 | 4 omgange | 2:39:41 | 38,32 km/t | 1:33 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 18,3 KM | 3 | 6 omgange | 2:51:53 | 38,33 km/t | 1:33 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 22 | 7 omgange | 2:31:23 | 39,39 km/t | 1:31 min/km |
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior | 20-05-2018 | 23,8 KM | 17 | 4 omgange | 2:16:10 | 41,95 km/t | 1:25 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 20 | 7 omgange | 2:34:56 | 39,03 km/t | 1:32 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 19,7 KM | 5 | 5 omgange | 2:26:17 | 40,40 km/t | 1:29 min/km |
I FORM Hjerteløb 2016 - Odense | 16-10-2016 | 10 KM | 7 | 40:02 | 40:01 | 14,99 km/t | 4:00 min/km |
HCA Marathon 2016 | 02-10-2016 | 21,1 KM | 69 | 1:29:56 | 1:28:43 | 14,27 km/t | 4:12 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk