De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat
Udgået under løbet
Distance | U17 |
Detaljer
Starttidspunkt | 10:06:00 |
Dato | 8. september 2019 |
Deltager (#2)
Alfred Grenaae | |
Aalborg Cykle-Ring | |
Danmark | |
Mand, 15 år (19 i dag) |
Andre resultater for Alfred
Arrangement | Dato | Distance | Placering | Bruttotid | Nettotid | Hastighed | Pr km. |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Vejen BC / Esbjerg CR - JFM Linjeløb 2021 | 12-09-2021 | 20,3 KM | 2 | 5 omgange | 2:26:54 | 41,45 km/t | 1:26 min/km |
Esbjerg CR / Vejen BC 2021 - JFM TT | 11-09-2021 | 13,7 KM | 8 | 35:58,85 | 35:58,85 | 22,85 km/t | 2:37 min/km |
Kolding BC - Pierre Ejendomme Løbet 2021 | 05-09-2021 | 15 KM | 16 | 6 omgange | 2:11:15 | 41,14 km/t | 1:27 min/km |
DEMIN CUP - Ladies Cup - UNO X Cup - Vissenbjerg | 01-08-2021 | 23,9 KM | 3 | 2:51:51 | 2:51:51 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC | 13-06-2021 | 21,6 KM | 9 | 5 omgange | 2:42:55 | 39,77 km/t | 1:30 min/km |
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup | 12-06-2021 | 25,5 KM | 7 | 5 omgange | 3:06:50 | 40,94 km/t | 1:27 min/km |
CK Nordsjælland Linjeløb 2021 | 06-06-2021 | 10,5 KM | 5 | 8 omgange | 1:57:44,02 | 42,81 km/t | 1:24 min/km |
CK Djurs 2021 | 29-05-2021 | 11,8 KM | 21 | 10 omgange | 2:51:21 | 41,32 km/t | 1:27 min/km |
Randers - PRINCIPIA LØBET 2021 / 3. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 24-05-2021 | 12 KM | 17 | 8 omgange | 2:25:35 | 39,56 km/t | 1:30 min/km |
Herning LØBET 2021 / 2. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 23-05-2021 | 23,8 KM | 3 | 5 omgange | 2:47:07 | 42,72 km/t | 1:24 min/km |
Silkeborg 2021 / 1. afd. CAMPIONE PINSE CUP | 22-05-2021 | 14,4 KM | 8 | 7 omgange | 2:43:09 | 37,07 km/t | 1:37 min/km |
ABC Linjeløb 2021 | 15-05-2021 | 17,6 KM | 13 | 6 omgange | 2:31:53,13 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 2021 | 08-05-2021 | 12,4 KM | 7 | 7 omgange | 2:04:49,13 | 41,72 km/t | 1:26 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 02-05-2021 | 10,55 KM | 4 | 7 omgange | 1:55:34,31 | 38,34 km/t | 1:33 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 1,63 KM | 13 | 21 omgange | 48:21,96 | 42,54 km/t | 1:24 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 01-05-2021 | 14,5 KM | 7 | 19:28,48 | 19:28,48 | 44,67 km/t | 1:20 min/km |
Youth Tour RCR & TCR | 30-04-2021 | 7,51 KM | 15 | 10 omgange | 1:51:05,26 | 40,54 km/t | 1:28 min/km |
CK Aarhus - BACHE Grand Prix for Elite og U19 | 05-04-2021 | 4,1 KM | 7 | 18 omgange | 2:04:10 | 35,66 km/t | 1:40 min/km |
BACHE Petit Prix - CK Aarhus - B&U Løb | 03-04-2021 | 4,1 KM | 5 | 18 omgange | 1:51:46 | 39,62 km/t | 1:30 min/km |
Horsens AC - 2020 | 04-10-2020 | 1 KM | 2 | 33 omgange | 41:42 | 47,47 km/t | 1:15 min/km |
Middelfart 2020 | 03-10-2020 | 7,6 KM | 1 | 8 omgange | 1:36:56 | 37,63 km/t | 1:35 min/km |
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg | 27-09-2020 | 8,6 KM | 8 | 6 omgange | 1:14:48 | 41,38 km/t | 1:26 min/km |
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup | 26-09-2020 | 27,6 KM | 26 | 3 omgange | 2:06:18 | 39,33 km/t | 1:31 min/km |
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb | 20-09-2020 | 13,56 KM | 24 | 5 omgange | 1:44:41 | 38,86 km/t | 1:32 min/km |
Herning JFM TT 2020 | 19-09-2020 | 15 KM | 29 | 33:27 | 33:27 | 26,90 km/t | 2:13 min/km |
Hobro løbet 2020 - ikke C, D & MASTER Klasser | 13-09-2020 | 14,4 KM | 9 | 4 omgange | 1:29:03 | 38,81 km/t | 1:32 min/km |
Randers Bike Week #3 Landevejsløb | 08-08-2020 | 12,4 KM | 33 | 5 omgange | 1:30:09 | 41,26 km/t | 1:27 min/km |
Randers Bike Week #2 Kriterium | 07-08-2020 | 4,2 KM | 18 | 10 omgange | 1:03:06 | 39,93 km/t | 1:30 min/km |
Randers Bike Week #1 TT | 06-08-2020 | 10,6 KM | 8 | 14:47 | 14:47 | 43,01 km/t | 1:23 min/km |
Hobro løbet 2019 | 22-09-2019 | 25,3 KM | 17 | 3 omgange | 1:58:13 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE | 21-09-2019 | 25,3 KM | 22 | 3 omgange | 2:01:39 | 37,44 km/t | 1:36 min/km |
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM TT | 07-09-2019 | 15,1 KM | 20 | 23:31,36 | 23:31,36 | 38,52 km/t | 1:33 min/km |
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5 | 24-08-2019 | 18,9 KM | 28 | 4 omgange | 2:08:01 | 35,43 km/t | 1:41 min/km |
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers | 10-06-2019 | 15 KM | 37 | 5 omgange | 2:04:45 | 36,07 km/t | 1:39 min/km |
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 4 | 09-06-2019 | 23,8 KM | 44 | 3 omgange | 1:55:52 | 36,97 km/t | 1:37 min/km |
Mascot Workwear løbet - Silkeborg | 08-06-2019 | 14,3 KM | 45 | 5 omgange | 2:00:35 | 35,57 km/t | 1:41 min/km |
Integoløbet Hedensted | 13-04-2019 | 11,23 KM | 18 | 6 omgange | 1:56:00 | 34,85 km/t | 1:43 min/km |
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC | 31-03-2019 | 23 KM | 36 | 3 omgange | 1:58:25 | 34,96 km/t | 1:42 min/km |
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU) | 22-09-2018 | 23,5 KM | 10 | 2 omgange | 1:28:48 | 31,76 km/t | 1:53 min/km |
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU) | 01-09-2018 | 7,21 KM | 13 | 6 omgange | 1:18:49 | 32,93 km/t | 1:49 min/km |
CK Aarhus (DCU) | 19-08-2018 | 7,7 KM | 12 | 5 omgange | 1:05:54 | 35,05 km/t | 1:42 min/km |
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup | 27-05-2018 | 5,8 KM | 10 | 7 omgange | 1:12:01 | 33,82 km/t | 1:46 min/km |
Marcello Bergamo cup - Hammel | 21-05-2018 | 14,2 KM | 18 | 3 omgange | 1:15:04 | 34,05 km/t | 1:45 min/km |
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg | 19-05-2018 | 14,4 KM | 20 | 3 omgange | 1:20:58 | 32,01 km/t | 1:52 min/km |
CK Djurs 2018 | 06-05-2018 | 14,1 KM | 7 | 3 omgange | 1:08:22 | 37,12 km/t | 1:36 min/km |
Randers - Tornado Cup (DCU) | 05-05-2018 | 9 KM | 9 | 4 omgange | 1:03:31 | 34,00 km/t | 1:45 min/km |
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk