Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb

Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb

Results

Frederik Christensen
Odder Cykel Klub
De viste resultater er kontrolleret og godkendte
Resultat

4 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance U17
Omgange 4
Samlet tid 1:57:04
Point
Point 1
Detaljer
Distance i alt 73,6 km
Distance (omgang) 18,4 km
Gennemsnit omgang 29:16
37,72 km/t
Hurtigste omgang 28:32
38,67 km/t
Langsomste omgang 29:51
36,98 km/t
Deltager (#54)
Frederik Christensen
Odder Cykel Klub
Danmark
Mand, 16 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 28:32 38,67 km/t 28:32 22 10:34:32
Omgang 2 29:22 37,59 km/t 57:54 25 11:03:54
Omgang 3 29:51 36,98 km/t 1:27:46 23 11:33:46
Omgang 4 29:18 37,67 km/t 1:57:04 23 12:03:04
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistancePlaceringNettotid
VRADS BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - BCC21,6 KM132:45:35
Nyborg 2021 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Dame Cup25,5 KM43:06:47
Meldgaardløbet Rødekro Cykle Club23 KM182:57:47
FBL Grand Prix Ejner Hessel og Segafredo 202112,4 KM252:08:31,45
Youth Tour RCR & TCR10,55 KM161:52:19,07
Youth Tour RCR & TCR1,63 KM2747:13,55
Youth Tour RCR & TCR14,5 KM519:22,42
Youth Tour RCR & TCR7,51 KM141:47:25,11
ABC / PI 202011 KM152:04:33
Grand Prix Alsønderup 2020, CC Hillerød13,2 KM62:10:54
DEMIN Cup – Uno-X Cup – Dame Cup 2020, Holbæk Cykelsport 23,1 KM242:44:53
Elite DM TT 2020, Slagelse CR22 KM1729:25,28
Hydro løbet 2020 - Tønder 2020 - DEMIN CUP - UnoX Cup - Damecup27,6 KM382:30:31
Vejen - Esbjerg - JFM Linjeløb20,3 KM112:22:26
Herning JFM TT 202027 KM734:31
Poul Erik Bech Løbet 2020 /UnoX Cup U19 - Kolding - IKKE B&U-828:46
DM Elite Linjeløb Fyn 202011,7 KM391:06:48
Randers Bike Week #3 Landevejsløb12,4 KM62:24:40
Randers Bike Week #2 U19/A4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #2 Kriterium4,2 KM2559:52
Randers Bike Week #1 TT10,6 KM814:07
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM221:44:14
Hydro løbet 2019 - Tønder27,6 KM152:12:07
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM91:57:56
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 518,9 KM232:04:39
Mascot Workwear løbet - Silkeborg14,3 KM592:20:57
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM82:33:35
Integoløbet Hedensted 11,23 KM141:54:44
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn. Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: jfresultater@dcu-cykling.dk