Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Resultater

Daniel Guld
Give Cykelklub
Resultat

8 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance B
Omgange 8
Samlet tid 2:55:58
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 1 af 27
Mænd 1 af 27
Point
Point 20
Detaljer
Distance i alt 114,4 km
Distance (omgang) 14,3 km
Gennemsnit omgang 21:59
39,01 km/t
Hurtigste omgang 21:08
40,59 km/t
Langsomste omgang 22:50
37,55 km/t
Deltager (#101)
Daniel Guld
Give Cykelklub
Danmark
Mand, 18 år (19 i dag)
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 21:14 40,41 km/t 21:14 5 12:43:14
Omgang 2 21:32 39,85 km/t 42:46 10 13:04:46
Omgang 3 22:49 37,60 km/t 1:05:35 4 13:27:35
Omgang 4 21:09 40,57 km/t 1:26:44 5 13:48:44
Omgang 5 22:00 39,00 km/t 1:48:44 6 14:10:44
Omgang 6 22:25 38,28 km/t 2:11:09 4 14:33:09
Omgang 7 22:51 37,55 km/t 2:34:00 2 14:56:00
Omgang 8 21:58 39,06 km/t 2:55:58 1 15:17:58
 
Omgangstider
Andre resultater for Daniel
ArrangementDistanceNettotid
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:55:26
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup16,4 KM2:56:14
Bakkeløbet 2018120 KM3:01:36
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:20
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:56:24
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:30:12
U23 DM Esbjerg TT - Alle klasser - Tornado Cup (DCU) 25 KM35:10
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:53:57
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:50
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:21:43
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:20:34
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:48:05
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:35:09
CK Djurs - Kolind Løbet 201919,7 KM2:50:31
BIEMME BJERG GRAND PRIX LICENSLØB - B.C.C. - ikke A21,6 KM3:25:04
Agro Top løbet 2019 - Skive17 KM2:56:58
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:16:28
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM2:59:51
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM2:35:10
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 225,5 KM2:37:28
Middelfart - U17 Tornado Cup 3 - IKKE VETERANER12,1 KM2:25:21
Jysk Energi Løbet 2019 - Holstebro - JFM Linjeløb157,8 KM3:49:42
Kvickly Odder Løbet - Odder - Tornado Cup FINALE25,3 KM3:47:08
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk