Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Resultater

Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:46:01
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 31 af 51
Mænd 28 af 51
Detaljer
Distance i alt 143 km
Distance (omgang) 14,3 km
Gennemsnit omgang 22:36
37,96 km/t
Hurtigste omgang 19:43
43,50 km/t
Langsomste omgang 26:55
31,86 km/t
Deltager (#175)
Oskar Hvid
Cykle Klubben Aarhus
Danmark
Mand, 23 år
Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering
Omgang 1 19:43 43,52 km/t 19:43 51 12:36:43
Omgang 2 20:45 41,35 km/t 40:28 67 12:57:28
Omgang 3 22:23 38,33 km/t 1:02:51 49 13:19:51
Omgang 4 26:56 31,86 km/t 1:29:47 69 13:46:47
Omgang 5 23:16 36,88 km/t 1:53:03 63 14:10:03
Omgang 6 23:56 35,85 km/t 2:16:59 68 14:33:59
Omgang 7 22:50 37,58 km/t 2:39:49 58 14:56:49
Omgang 8 22:06 38,82 km/t 3:01:55 52 15:18:55
Omgang 9 22:05 38,85 km/t 3:24:00 47 15:41:00
Omgang 10 22:01 38,97 km/t 3:46:01 31 16:03:01
 
Omgangstider
Andre resultater for Oskar
ArrangementDistanceNettotid
CK Aarhus18,2 KM3:16:58
Hadsten Gadeløb 20191400 Meter1:15:01
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Randers Bike Week #415,5 KM3:36:42
Poul Erik Bech-løb - U17 Tornado Cup - Kolding15 KM2:36:31
Spar Nords Gadeløb Skive 20191 KM1:14:36
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Randers Bike Week #312,4 KM3:05:02
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #215,4 KM3:20:56
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Randers Bike Week #1 - TT10,6 KM13:48
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:09:31
DM Elite Linjeløb - Esbjerg Cykelring Sport af 1919225 KM5:10:33
CarPeopleløbet 2019 - Nyborg - Demin Cup 2 - UnoX Cup 5 - U17 Tornado CUP 2-4:10:30
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:09:03
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:38:00
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:15:59
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:00
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:31:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:44:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd21,4 KM3:07:34
Give Elementer løbet 2019 - Give Cykelklub18,3 KM2:52:57
Integoløbet Hedensted 11,23 KM2:14:52
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM2:48:58
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:16:42
Poul Erik Bech-løbet - 2 afd. Xtreme Cup - Kolding (DCU)15,3 KM2:39:02
Brædstrup - Ikke A (DCU)18,9 KM2:23:49
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM2:27:17
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM7:07:32
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM2:58:11
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
Randers Bike Week #44,2 KM1:09:41
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #312,4 KM2:22:51
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #215,5 KM3:01:37
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Randers Bike Week #1 + Jutlander Bank Grand Prix 20181,4 KM33:31
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:16:24
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:34:38
Frederikshøj6,3 KM1:08:52
CK Djurs 201819,7 KM1:57:37
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM1:55:13
RY CC - AKVA - KVICKLY RY LØBET 2018 - Tornado Cup25,4 KM1:54:22
Holstebro - Jysk Energi Løbet 2018 - Tornado Cup82 KM2:07:41
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM1:53:53
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:38:11
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk