Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Mascot Workwear løbet - Silkeborg

Resultater

Frederik Uhre
Team O B Wiik - Dan Stillads
Resultat

10 omgange

Timer Minutter Sekunder

Distance A
Omgange 10
Samlet tid 3:46:01
Placering   (baseret på bruttotiden)
Samlet 32 af 51
Mænd 28 af 51
U23 mænd 17 af 29
Detaljer
Distance i alt 143 km
Distance (omgang) 14,3 km
Gennemsnit omgang 22:36
37,96 km/t
Hurtigste omgang 19:46
43,40 km/t
Langsomste omgang 26:56
31,85 km/t
Deltager (#167)
Frederik Uhre
Team O B Wiik - Dan Stillads
Danmark
Mand, 20 år (21 i dag)
U23 mænd

Aldersklassen udregnes på baggrund af deltagerens årgang. Det vil sige alderen pr. d. 31. december 2019.

Omgange
Swipe til siden for at se alle mellemtider
Omgang Samlet tid
Tid Tempo Tid Placering Klokken
Omgang 1 19:46 43,41 km/t 19:46 67 12:36:46
Omgang 2 20:39 41,55 km/t 40:25 44 12:57:25
Omgang 3 22:24 38,30 km/t 1:02:49 33 13:19:49
Omgang 4 26:56 31,86 km/t 1:29:45 58 13:46:45
Omgang 5 23:16 36,88 km/t 1:53:01 51 14:10:01
Omgang 6 23:53 35,92 km/t 2:16:54 47 14:33:54
Omgang 7 22:49 37,60 km/t 2:39:43 32 14:56:43
Omgang 8 22:07 38,79 km/t 3:01:50 29 15:18:50
Omgang 9 22:09 38,74 km/t 3:23:59 39 15:40:59
Omgang 10 22:02 38,94 km/t 3:46:01 32 16:03:01
 
Omgangstider
Andre resultater for Frederik
ArrangementDistanceNettotid
Varde Marathon 201310 KM56:16
TV2 på Tour Varde 201526 KM43:32
Red Bull Rævejagt 201612 KM33:18
Red Bull Rævejagt 201612 KM49:25
Red Bull Rævejagt 201712 KM41:24
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM3:08:50
3 Dage i Nord - #2 Thy23 KM2:31:32
3 Dage i Nord - #1 Hjørring21,4 KM2:56:53
CK Djurs 201819,7 KM2:47:06
Randers - Tornado Cup (DCU)15 KM2:36:01
Frederikshøj6,3 KM1:32:04
Mascot Workwear løbet - Marcello Bergamo Cup - Silkeborg14,4 KM2:56:28
Marcello Bergamo Cup - Herning + Junior23,8 KM2:49:04
Marcello Bergamo cup - Hammel 14,2 KM2:50:32
CLUB LA SANTA MTB CUP '18 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:24:15
Snejbjerg JFM TT 29,5 KM42:26
GIVE - JFM LL + Junior - Tornado Cup18,3 KM3:18:43
Nyborg + DEMIN Junior cup 4 afdeling (DCU) 25,5 KM2:30:34
Gran Fondo Denmark 201828,1 KM39:07
Gran Fondo Denmark 2018178 KM4:28:42
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #215,5 KM3:40:15
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #312,4 KM2:38:53
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
Randers Bike Week #44,2 KM1:13:43
CK Aarhus (DCU) 18,2 KM3:21:09
Randers Bike Week #Samlet Resultat4,2 KM8:45:08
Super Dæk løbet TT -Vejen CC25 KM35:00
Hedensted Integoløbet - 1 afd. X-Treme Cup(DCU)16,7 KM3:10:43
Hobro + Demin Junior Cup #9 - 4 Afd. Xtreme Cup(DCU)25,3 KM3:39:16
Tønder - 6 Afd. Xtreme Cup - (DCU)27,5 KM3:15:49
FRI BIKESHOP Sønderborg - Finale Xtreme Cup 2018 (DCU)8,6 KM3:07:55
Horsens - 5 Afd. Xtreme Cup(DCU)23,5 KM3:47:05
Grote Prijs (Søndag) CeramicSpeed Cup2,3 KM1:00:38
Aarhus MTB Cross powered by Cykelservice.dk2,65 KM1:08:22
Hasle Cyklecross powered by INTERLEX Advokater2,7 KM1:02:21
DM / Cycling Odense CykleCros2,6 KM55:07
Meldgaardløbet 2019 - Rødekro Cykle Club RKCC23 KM3:14:27
3 Dage i Nord - #3 Aalborg17,8 KM2:49:15
3 Dage i Nord - #1 Hjørring - U19 UnoX Cup 2 afd153,6 KM3:35:29
CLUB LA SANTA MTB CUP '19 - #2 Tjæreborg MTB Track6 KM1:26:32
Agro Top løbet 2019 - Skive130,4 KM3:04:10
Vejle Brand Løbet - Vejle CK13 KM3:29:30
Horsens - U17 TORNADO CUP 119 KM4:00:30
Kriterium Frederikshøj – WindowMaster- ikke B&U12,2 KM2:43:57
Herning - Marcello Bergamo Cup - UnoX Cup 423,8 KM3:13:24
Principia Løbet. 3. afd. Marcello Bergamo Pinse Cup - Randers15 KM3:12:51
DM2019 ENKELTSTART - Esbjerg Cykelring Sport af 191940 KM53:59
Jutlander Bank Grand Prix - Gadeløb Aars1,4 KM1:11:23
Sparekassen Kronjylland BCK Løbet - Brædstrup - U17 Tornado Cup 5135,6 KM3:17:17
Hobro løbet 201925,3 KM3:35:53
Fri Bike Shop - Sønderborg løbet - Sønderborg8,6 KM2:59:30
Tidtagning ved DCU Jylland / Fyn (jfresultater@dcu-cykling.dk). Sportstiming står udelukkende for tilmeldingen.
For spørgsmål angående resultater kontakt: bjarne@bikeolsen.dk